Trpká prehra proti outsiderovi skupiny: Hrozí Slovenkám prepad do nižšej divízie?

V pondelok nastúpili slovenské reprezentantky do zápasu proti Holandsku, ktoré bolo považované za outsidera skupiny. Napriek veľkému počtu šancí a celkovej dominancii v zápase Slovensko prehralo a momentálne je na dne tabuľky.

Pomalší rozbeh

Zápas bol na začiatku vyrovnaný. V prvých minútach sa do lepších šancí dostávali Holanďanky, boli však nepresné v zakončení.

Slovenky sa do výraznejších šancí začali dostávať až od 8. minúty, kedy prišla strela z dobrej pozície medzi kruhmi od Ištocyovej, Eline Gabriele dokázala strelu zneškodniť. Začínali sme si vytvárať šance, ale pribrzdilo nás vylúčenie Emy Tóthovej v čase 9:39.

Na začiatku oslabenia mali Holanďanky niekoľko kvalitných zakončení, ale dobre to zvládla naša obrana. Druhú polovicu oslabenia sme zvládli už lepšie, keď sa nám niekoľkokrát podarilo vyhodiť puk z nášho pásma.

Po zvládnutom oslabení sme sa zas dostali do tempa, vedeli sme sa dostať do pásma, avšak súperky nám odoberali puky a nedovolili nám kvalitnejšie zakončiť.

Nepodarilo sa nám využiť ani presilovku a v závere tretiny sa ešte do niekoľkých šancí dostali Holanďanky. Najväčšiu šancu mala Bieke van Nes, ocitla sa sama pred našou bránkou, ale vychytala ju Andrea Rišianová.

Na začiatku druhej tretiny pokračovali Holanďanky v tlaku, vedeli sa udržať v pásme a k tomu pridali aj dobrý forček, čo vyústilo k prvému gólu v našej sieti v čase 23:58. Zoe Barbier vybojovala puk pri mantineli, prihrala ho pred bránu, kde stála osamotená Esther de Jong a v zakončení sa nemýlila.

Naše reprezentantky dobre reagovali na inkasovaný gól, dostávali sa do tlaku a boli často v útočnom pásme, stále sa nám to však nepodarilo pretaviť tlak do gólu.

V 27. minúte sa do úniku dostala Lucia Halušková, opäť však zlyhala v zakončení. Hneď vzápätí sa do úniku dostala Savine Wielenga a namierila to nechytateľne k ľavej žrďke, stav zápasu bol 0:2.

Obraz hry ostal rovnaký aj po druhom góle, boli sme v tlaku, ale Holanďanky nám dobre odoberali puky a nedarilo sa nám v zakončení. Nevyužili sme ani dve presilovky. V závere tretiny sa Holanďanky dostali do niekoľkých únikov, obrana a Rišianová to našťastie dokázali vyriešiť.

Tragická efektivita

V záverečnej tretine sme dominovali hneď od prvých sekúnd, ale puk sme dostať do brány nedokázali, pre Holanďanky to však problém nebol.

Využili hneď prvú väčšiu príležitosť, keď sa v čase 47:18 nechala vylúčiť Lucia Drábeková. Strelu z ľavého kruhu jemne tečovala Bieke van Nes a puk letel opäť nechytateľne k ľavej žrdi.

Postupne sa začalo viac a viac pritvrdzovať a došlo k viacerým vylúčeniam. Medzi 50. a 52. druhou minútou došlo až k 3 vylúčeniam. Najprv na strane Holandska, potom Slovenska a posledné vylúčenie bolo opäť na holandskej strane.

Prehrávali sme o 3 góly a tak sa tréner rozhodol pri každej našej početnej výhodne odvolať brankárku, ale ani to sme nedokázali využiť a streliť gól.

Bez brankárky sme hrali, až na jeden dvojminútový úsek, už do konca zápasu, vytvorili sme neuveriteľný tlak a skoro sme sa nepohli z útočného pásma, bohužiaľ puk sme do brány nedostali. Nakoniec sme s Holandskom prehrali 0:3.

Táto prehra môže byť veľkou komplikáciou, kedže odteraz budeme hrať už len s náročnejšími súperkami. Dokázali sme zlepšiť našu disciplínu, ale naša efektivita je stále tragická. Pri takomto počte vytvorených šancí a je tažké uveriť, že sme nestrelili ani jeden gól.

Najbližší zápas odohrá slovenská reprezentácia v stredu o 7:00 proti Nórsku. Zápas môžete sledovať na stanici JOJ Šport.

SLOVENSKO – HOLANDSKO 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Góly: 24. de Jong (Barbier), 27. Wielenga (Hamers, van Nes), 49. van Nes (Huisman, Hamers)

Autor: Alex Höger

Titulná foto: hockeyslovakia.sk

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *