Turnaj zakončili ďalšou prehrou: Slovenky končia na šampionáte bez zisku bodu!

V poslednom zápase šampionátu čakali na naše reprezentantky hráčky Rakúska. O osude obidvoch tímov už bolo rozhodnuté pred zápasom. Slovenky chceli zakončiť šampionát víťazstvom, ale nakoniec prehrali aj v poslednom zápase.

Tak ako vo všetkých zápasoch na turnaji, aj dnes sa naše reprezentantky trápili v zakončení a zahodili sme niekoľko stopercentných šancí. Na našu hroznú efektivitu poukazuje aj to, že zo 17-tich presiloviek na turnaji sme nevyužili ani jednu.

Rovnaký obraz hry

Záverečný zápas slovenskej reprezentácie vyzeral veľmi podobne, ako tie predchádzajúce. Prvú tretinu začali lepšie Slovenky a celkovo udávali tempo hry, Rakúšanky nepustili takmer k ničomu, avšak svoje šance nedokázali premeniť na gól.

V poslednej minúte tretiny Barbora Kapičáková zbytočným faulom darovala Rakúsku presilovku. Na začiatku druhej tretiny sa vďaka presilovke začali Rakúšanky dostávať viac a viac do zápasu. My sme sa dostali do niekoľkých únikov, nevyužili sme ani jeden.

Vylúčenie Leonie Kutzer Rakúsko trochu pribrzdilo, počas početnej výhody však naše hokejistky opäť premárnili niekoľko šancí. Po zvládnutom oslabení sa naše súperky postupne dostali späť do tempa.

Útočné snaženie Rakúska zúžitkovala v čase 34:40 Annika Fazokas, keď Rišianovú prekonala strelou od modrej čiary.

Obrovský tlak v závere

Do poslednej tretiny sme vstúpili vcelku dobre, ale v 45. minúte Rišianová po nepríjemnej strele neudržala puk a po následnej dorážke Tamary Grascher sa puk so šťastím prepadol až do brány. Opäť sme nezvládli vstup do záverečnej tretiny a prehrávali sme už o dva góly.

Niekoľko minút po vstrelenom góle sme videli vyrovnanú pasáž s niekoľkými príležitosťami na oboch stranách, ale bez vstreleného gólu.

Približne v 53. minúte sa naše reprezentantky začali dostávať viac do útoku a vytvárať si tlak na súperky. Nádej na dobrý výsledok nám dala Nikola Rumanová, ktorá dokázala využiť zaváhanie rakúskej obrany, išla sama na bránu a strelou k pravej žrdi prekonala Selmu Luggin.

V závere zápasu sme sa dostali do neuveriľného tlaku, pomohlo nám aj vylúčenie Charlotte Wittich a taktiež sme odvolali našu brankárku. Zúfalstvo v zakončení však pokračovalo ďalej a gól sme nakoniec nestrelili. Šampionát sme tak zakončili s piatimi prehrami na konte.

Najlepšími hráčkami v zápase sa stali Lucia Drábeková a Selma Luggin. Najlepšou slovenskou hráčkou turnaja sa stala Andrea Rišianová.

SLOVENSKO – RAKÚSKO 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Góly: 57. Rumanová (Blichová, Leskovjanská) – 35. Fazokas (Meixner, Kutzer) , 45. Grascher (Matzka, Hofbauer)

Autor: Alex Höger

Titulná foto: hockeyslovakia.sk

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *