Zhodnotenie prípravných zápasov proti Nemecku. V čom sa zlepšiť?

Zverenci trénera Graiga Ramsayho majú za sebou už 6 prípravných zápasov pred majstrovstvami sveta v ľadovom hokeji, ktoré sa uskutočnia vo Fínskom Tampere a v Lotyšskej Rige.

Slovenská reprezentácia začala svoju prípravu vo Švajčiarsku, neskôr v Česku, z ktorého sa presunula na Slovenko, kde odohrala 2 zápasy proti výberu Nemeckej reprezentácie.

Prvý zápas naši chlapci odohrali pred vypredaným štadiónom v Žiline. Špeciálny zápas to bol najmä pre štvoricu odchovancov a to Adriána Holešinského, Stanislava Škorvánka, Petra Cehlárika a nášho kapitána Mareka Hrivíka.

Slovenská reprezentácia začala zápas veľmi dobre, nakoľko sa už v piatej minúte dokázal presadiť v presilovke Samuel Kňažko. Pre hráča Colubusu Blue Jackets to bol premiérový gól v reprezentácii. Nemci sa nedostali v prvej tretine do nejakej výraznej gólovej príležitosti, avšak necelé 4 minúty pred koncom využil zlú rozohrávku Samuela Hlavaja Dominik Kahun. Druhá tretina bola v réžií Nemcov, ktorí opäť trestali naše chyby. Najskôr po chybnej rozohrávke Richarda Pánika v útočnom pásme, sa dostal do úniku Dominika Bokk a ten sa nemýlil. O 3 minúty zvýšil na 1:3 Daniel Fischbuch, ktorý využil zmätok v našej obrane. Slováci si v zápase vytvorili množstvo gólových príležitosti, ale proti bol skvele chytajúci nemecký brankár Maximilian Franzreb.

Na začiatku tretej tretiny svoju rýchlosť využil Róbert Lantoši, ktorého musel faulovať jeden z Nemeckých obrancov a tak nasledovalo trestné strieľanie, ktoré s prehľadom premenil. Po tom čo sa zdalo, že Slováci prevezmú kontrolu nad zápasom, skóroval opäť Dominik Kahun a vrátil tak Nemcom dvojgólové vedenie. Na konci zápasu sme sa odhodlali k hre bez brankára a Richard Pánik už len znížil stav na konečných 3:4 v prospech Nemeckej reprezentácie.

Zdroj: TASR

Do druhého zápasu naskočili Slováci opäť pred vypredaný štadión v Trenčíne. Slováci sa chceli „pomstiť“ Nemcom po prehre v Žiline a prvá tretina nám opäť vyšla na výbornú. Aj napriek absencii kapitána Mareka Hrivíka či Petra Cehlárika, sme Nemcov v prvej tretine prestrieľali v pomere 12:6. Jediným strelcom v prvej tretine bol Pavol Regenda, pre ktorého to bol prvý gól v prvom zápase prípravy.

Vstup Slovenska do druhej tretiny bol výborný, keď krásnu prihrávku Róberta Lantošiho využil Richard Pánik. Vedenie Slovákov dlho netrvalo, pretože o 2 minúty neskôr skóroval Daniel Fischbuch. V tejto tretine boli Slováci aktívnejším tímom čo sa podpísalo aj pri góle na 3:1, keď sa Matúš Sukeľ neulakomil a ponúkol ako na podnose gól Regendovi.

Keď už sa zdalo že druhá tretina skončí a Slováci pôjdu do kabín za stavu 3:1, udreli Nemci a v rozpätí 40-tich sekúnd vyrovnali na 3:3, pričom druhý gól bol zároveň so sirénou.

V tretej tretine sa okrem tyčky Pánika z úvodu nič nestalo a tak nasledovalo predĺženie. V tom Slováci odolávali dovtedy, kým nepochopiteľne bez žiadneho striedania na ľad naskočil Richard Pánik a za príliš veľa hráčov na ľadovej ploche musel odísť na trestnú lavicu. Nemci presilovku využili zásluhou ich kapitána Moritza Müllera a tak sa opäť tešili z víťazstva tentokrát 3:4 po predĺžení. Slováci sa v oboch zápasoch trápili v koncovke, zatiaľ čo Nemci boli mimoriadne efektívni.

Keď sme viedli 3:1, tak sme začali robiť chyby. Aj tréner Ramsay nám prízvukoval, aby sme hrali jednoduchšie. Lebo príde lepší súper a ten bude trestať každú chybu.

Povedal po zápase Pavol Regenda.

Generálny manažér Miroslav Šatan po dvojzápase s Nemeckom oznámil, že by sa k reprezentácii mali pripojiť traja hráči Miloš Kelemen, Mislav Rosandič a Libor Hudáček. Slovenskú reprezentáciu v príprave čaká už len v dvojzápas Rakúšanmi.

Slovenská reprezentácia na majstrovstvách sveta odohrá svoje stretnutia v základnej skupine B v Arena Riga, postupne si zmieria sily s hráčmi Česka, Lotyšska, Kanady, Švajčiarska, Kazachstanu, Slovinska a Nórska.

Autor: Adrián Glett

Foto: rtvs.sk

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *