Aaron Ekblad putuje na operáciu! Kedy sa vráti?

Kanadský obranca v službách Floridy Panthers priznal, že podstúpi operáciu ramena. Následne absolvuje rehabilitácie a je tak otázne, či stihne prípravný kemp pred začiatkom NHL.

Florida zakončila sezónu minulý týždeň po trpkej porážke 3:9 v piatom finálovom zápase proti Vegas Golden Knights. Jeden z lídrov defenzívy “panterov“ Aaron Ekblad priznal, že sériu dokončil s niekoľkými zraneniami.

27-ročný Ekblad si vykĺbil pravé rameno už počas konferenčného finále proti Caroline Hurricanes. Podľa jeho slov má s ramenom však problémy už dlhšie, a tak si z toho nerobí ťažkú hlavu. Pôvodná informácia hovorila o tom, že si ho vykĺbil až dvakrát, avšak túto informáciu sám vyvrátil

„Je pravda, že s ramenom mám problémy už dlhšiu dobu. Som rád, že ho dám dokopy.“

Aaron Ekblad

Okrem toho si natrhol brušné svalstvo a zlomil si aj kosť v chodidle. Problémy s chodidlom si všimol už v druhom zápase úvodnej série proti Bostonu Bruins. O tom, že ide o zlomeninu, mu lekári povedali až po sérii s Torontom Maple Leafs. Dá sa povedať, že ide o malý zázrak, že playoff dohral, keďže zlomená kosť v chodidle je vážny problém aj pre bežného smrteľníka a nieto ešte pre hráča NHL.

„Popavde? Vôbec som si nemyslel že to je zlomené. Dozvedel som sa o tom až medzi sériami s Torontom a Carolinou.“

Aaron Ekblad

Hviezda Panthers však dúfa, že v prípade chodidla nebude operácia nutná, keďže by rád stihol aspoň koniec prípravného kempu.

Ekblad v základnej časti odohral 71 zápasov, v ktorých si pripísal 38 kanadských bodov. Počas playoff odohral 20 zápasov, v ktorých vsietil dva góly a na ďalších šesť prihral.

Autor: Ján Koštial

Foto: Lucas Peltier – USA TODAY Sports

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *