Alex DeBrincat vymenený do Detroitu Red Wings!

Dlhé debaty medzi Detroitom Red Wings a Ottawou Senators, ktorá sa týka útočníka Alexa DeBrincata, sú konečne u konca. DeBrincat sa v nedeľu večer stal hráčom Detroitu Red Wings.

Balík na získanie amerického strelca nebol ani zďaleka taký drahý, ako sa hovorilo. Výmenou za DeBrincata Ottawa získava útočníka Dominika Kubalíka, obrancu Donovana Sebranga podmienený výber v prvom kole draftu a výber vo štvrtom kole draftu v roku 2024.

Red Wings okamžite oznámili, že klub sa s DeBrincatom dohodol na predĺžení zmluvy o štyri roky v hodnote 7,875 milióna dolárov. DeBrincat sa mal stať neobmedzeným voľným hráčom po sezóne 2023/2024.

Podmienky na výber v prvom kole draftu umožňujú Red Wings možnosť poslať svoj vlastný výber na rok 2024 alebo ten, ktorý získali od Bostonu v rámci transakcie s Tylerom Bertuzzim. Ak je však tento výber Bostonu bude výberom z prvej desiatky, Bruins si ponechávajú právo dať Detroitu namiesto neho výber z prvého kola v roku 2025. Ak by sa tak stalo, Wings by mohli tento výber v roku 2025 alebo svoj vlastný výber v prvom kole v roku 2024 poskytnúť Ottawe.

Chicago vymenilo DeBrincata minulé leto do Ottawy za výbery č. 7 a 39 v drafte 2022 a výber v treťom kole draftu 2024.

Američan strávil v tíme Senators len jednu sezónu. V 82 stretnutiach zaznamenal 66 bodov za 27 gólov a 39 asisitencii. Následne odmietol predĺžiť zmluvu a vydupal si trejd.

DeBrincat, ktorý v decembri dovŕši 26 rokov, je dvojnásobným 41-gólovým strelcom, naposledy v sezóne 2021/2022, ktorá bola jeho poslednou v tíme Chicago Blackhawks. Chicago draftovalo DeBrincata v roku 2016 v druhom kole z celkového 39. miesta. Počas piatich sezón v Chicagu nazbieral DeBrincat 160 gólov a 147 asistencií (307 bodov) v 368 odohraných zápasoch.

Posledným 40-gólovým strelcom Detroitu bol Marián Hossa, ktorý počas svojej jedinej sezóny v drese Red Wings v ročníku 2008/2009 zaznamenal presne 40 gólov. Detroit sa v minulej sezóne umiestnil na 24. mieste v počte strelených gólov a za posledných 12 mesiacov ho opustilo niekoľko rádoby prínosných krídelníkov vrátane Jakuba Vránu či spomínaného Tylera Bertuzziho.

27-ročný Kubalík zaznamenal v minulej sezóne 45 bodov v 81 zápasoch, to znamená, že mu chýbal len jeden bod, aby vyrovnal svoje bodové maximum z nováčikovského ročníka v tíme Blackhawks. „Senátorom“ prichádza posila do strednej šestky posilu za prijateľnú cenu (2,5 milióna dolárov), takže Ottawe zostane približne 5 miliónov dolárov v rozpočte, keďže Shane Pinto, ktorý je voľným hráčom, stále potrebuje novú zmluvu a navyše generálny manažér Senators Pierre Dorion podľa správ stále uvažuje o voľnom hráčovi Vladimirovi Tarasenkovi.

Dvadsaťjedenročný Sebrango, rodák z Ottawy, si minulú sezónu rozdelil v tímoch Grand Rapids Griffins v AHL a Toledo Walleye v ECHL. V tíme Toleda zaznamenal 12 bodov (1 gól a 11 asistencií) v 23 zápasoch a v tíme Grand Rapids 7 bodov (4 góly a 3 asistencie) v 39 zápasoch.

Sebrango bol náhradným kapitánom tímu Kanady na juniorských majstrovstvách sveta 2022 v Edmontone a pomohol Kanaďanom získať zlatú medailu, keď zaznamenal dva body (dve asistencie) a korčuľoval v každom zo siedmich zápasov svojho tímu na turnaji.

Autor: Adrián Glett

Foto: NHL.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *