Bäckström je po troch rokoch späť na tréningovom kempe!

Tréningový kemp Washingtonu Capitals sa oficiálne začal v stredu aktivitami mimo ľadu, ktoré zahŕňali stretnutia tímu a lekárske prehliadky hráčov. Vo štvrtok ráno sa Capitals prvýkrát oficiálne predstavili na ľade v hale MedStar Capitals Iceplex.

Capitals usporiadali aj výročný deň pre médiá, na ktorom sa hráči prvýkrát v tejto sezóne stretli s médiami. Center Capitals Nicklas Bäckström sa taktiež stretol s médiami, kde mu bola položená nevyhnutná otázka hneď na začiatku.

Ako sa cíti v porovnaní s minulým letom alebo ešte pred ôsmimi mesiacmi, keď sa zotavoval po operácii bedrového kĺbu? Bäckström odpovedal stručne a výstižne. „Oveľa lepšie.“

Hip Problems Non-Existent, Nicklas Backstrom Feeling '100%' | Washington  Hockey Now
Zdroj: washingtonhockeynow.com

Bäckström, ktorý v minulej sezóne zaznamenal 21 bodov (7 gólov, 14 asistencií) v 39 zápasoch, vynechal aj prvých 28 zápasov ročníka 2021/2022 počas rehabilitácie bedrového kĺbu, ale 35-ročný center verí, že tieto problémy sú už za ním po tom, čo mal po troch rokoch prvýkrát normálny mimosezónny tréning.

,,Myslím tým, že som stopercentný. Toto leto som urobil všetko, čo som mohol. Pracoval som naozaj tvrdo. Naozaj sa teším, že som tu na tréningovom kempe. Milujem tento tím. Milujem toto mesto. Milujem fanúšikov. Nie je nič, z čoho by som sa tešil viac, ako z toho, že sa vrátim hrať hokej. Chcem povedať, že môžem kontrolovať len veci, ktoré môžem kontrolovať. A to je byť čo najlepšie pripravený. A to som urobil

Povedal Bäckström.

Alex Ovechkin a Nicklas Bäckström, ktorí vo štvrtok v úvodný deň tréningového kempu Washingtonu Capitals korčuľovali ako spoluhráči, sa cítili ako za starých čias. Ovechkin mohol vidieť rozdiel v Bäckströmovi, keď trénovali v jednej formácii s Anthonym Manthom.

,,Je v dobrej forme. Myslím si, že je pripravený na tento rok. Hráme spolu už dlho a ja poznám jeho silné stránky a on pozná tie moje. Takže musíme hrať jeden za druhého a navzájom si pomáhať.“

Povedal Ovechkin.
Ovechkin: NHL Will 'Lose A Lot' If Backstrom Doesn't Return For Capitals
Zdroj: washingtonhockeynow.com

Tento, ich 17. spoločný tréningový kemp, sa však pre Ovechkina, Bäckströma a zvyšok hráčov začína s iným pocitom po tom, čo sa prvýkrát od roku 2014 nekvalifikovali do play-off o Stanleyho pohár.

Po sezóne, ktorú zmarili zranenia a neuspokojivá hra, začína Washington pod vedením nového trénera Spencera Carberyho odznova a je odhodlaný vyhnúť sa ďalšej dlhej sezóne v lete.

Autor: Adrián Glett

Foto: washingtontimes.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *