Robin Lehner začne sezónu opäť na listine dlhodobo zranených hráčov!

Generálny manažér Vegas Golden Knights Kelly McCrimmon oznámil, že brankár Robin Lehner je vyradený na dobu neurčitú a sezónu tak začne na listine dlhodobo zranených hráčov.

Lehner vynechal celú sezónu 2022/2023 po operácii bedrového kĺbu. Očakáva sa, že Golden Knights začnú sezónu 2023/2024 s Loganom Thompsonom a Adinom Hillom, ktorí sa budú deliť o bránkovisko.

Hill po tom, čo sa postaral o zázračnú sériu, ktorá vyústila do zisku prvého Stanleyho pohára v histórii klubu, podpísal v lete dvojročné predĺženie zmluvy, ktorá ho udrží v meste hriechu do sezóny 2024/2025 s ročným príjmom 4,9 milióna dolárov.

Hill nastúpil namiesto zraneného Laurenta Brossoita v treťom zápase série druhého kola proti Edmontonu a už sa nikdy nepozrel späť, pričom sezónu zakončil s bilanciou 11-4, priemerom 2,17 gólu na zápas, najlepšou úspešnosťou zákrokov v NHL 93,2% percent, pričom si dokázal udržať 2-krát čisté konto.

Golden Knights' Lehner pulled from start, day-to-day with upper-body injury
Zdroj: sportnet.ca

Mnohí sa domnievajú, že 32-ročný brankár si už v NHL nezahrá, pričom o procese jeho zotavovania je verejne známe len veľmi málo. Lehnerova päťročná zmluva v hodnote 5 miliónov dolárov za sezónu vyprší po sezóne 2024/2025, pričom brankár má klauzulu o zákaze výmeny s piatimi tímami.

Medzi pôsobením vo Vegas Golden Knights, Chicagu Blackhawks, New Yorku Islanders, Buffale Sabres a Ottawe Senators nazbieral Lehner bilanciu 152-141-49, pričom zaznamenal 17 čistých kont a úspešnosť zákrokov 91,7 percent. Prelomovú sezónu zažil v ročníku 2018/2019 v drese Islanders, keď získal Jenningsovu trofej, Bill Masterton Trophy a prvýkrát sa stal finalistom Vezinovej trofeje.

Autor: Adrián Glett

Foto: NHL.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *