Carl Söderberg oznámil koniec aktívnej hráčskej kariéry!

Švédsky útočník Carl Söderberg, ktorý v NHL odohral takmer 600 zápasov, sa rozhodol ukončiť kariéru vo veku 37 rokov.

Söderbergovo oznámenie o odchode do hokejového dôchodku, prichádza po jeho druhej sezóne v SHL v tíme Malmö Redhawks a po dvoch sezónach od jeho posledného pôsobenia v NHL.

Söderberga si vybrali St. Louis Blues v druhom kole draftu v roku 2004 ako 49. hráča v poradí. Bol považovaný za šikovného dvojmetrového útočníka, ktorý zaujal na juniorskej úrovni Malmö, kde v 27 zápasoch zaznamenal 48 bodov a dokonca stihol odohrať 24 zápasov za prvý tím Malmö.

V nasledujúcej sezóne sa Söderbergovi nedarilo a v 38 zápasoch zaznamenal iba 5 bodov, keďže Malmö zostúpilo do druhej najvyššej súťaže HockeyAllsvenskan.

Veterán 597 zápasov NHL sa teraz teší na to, že bude tráviť viac času s rodinou a na jeseň začne študovať obchodný manažment.

Söderberg počas svojej kariéry v NHL dvakrát pôsobil v tíme Avalanche. Söderberg mal pomerne kvalitné čísla v Bostone Bruins. Jeho práva získal tím Colorado Avalanche tesne pred draftom NHL v roku 2015 a krátko nato s ním podpísal päťročný kontrakt. Okrem druhého ročníka (keď zaznamenal v 80-tich zápasoch 14 bodov) bol pre Colorado veľmi platným hráčom, v priemere zaznamenal takmer 46 bodov za sezónu.

Soderberg agrees to one-year, $1 million contract with Blackhawks
Zdroj: NHL.com

Organizácia ho znovu získala pre play-off v roku 2021 z Chicaga Blackhawks, ale nešlo to ani zďaleka tak dobre. Boli to posledné zápasy, ktoré Söderberg odohral v NHL.

Je pozoruhodné, že vôbec hral v NHL, vzhľadom na to, čo prežíval. V roku 2006 ho do ľavého oka zasiahla hokejka, ktorá mu spôsobila odlúčenie sietnice. Výsledkom bolo, že na ľavé oko oslepol. Naučil sa hrať s obmedzeným zrakom, o to šialenejšie je, že hral profesionálny hokej až do veku 37 rokov.

Keď to zoberieme do úvahy, aká to bola kariéra. 597 zápasov v NHL, 293 zápasov v SHL a 219 zápasov v HockeyAllsvenskan. Okrem toho si zahral na Svetovom pohári, juniorských majstrovstvách sveta a získal zlato na majstrovstvách sveta 2017, ktoré sa konali vo Francúzku a Nemecku.

Autor: Adrián Glett

Foto: NHL.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *