Carolina Hurricanes je blízko k podpisu zmluvy so Sebastianom Ahom!

Sebastian Aho a Carolina Hurricanes sa blížia k uzavretiu dlhodobej zmluvy, povedal vo štvrtok generálny manažér Don Waddell.

Pracujeme na tom a blížime sa k tomu. Ešte nie, ale hovoríme pravidelne, takmer denne, takže dúfam, že sa nám to podarí dotiahnuť do konca približne v priebehu budúceho týždňa.

Povedal generálny manažér Don Waddell.

Waddell povedal, že Hurricanes rokovali aj s agentmi obrancov Bretta Pesceho a Bradyho Skjeia a útočníka Teuva Teravainena, ktorí sa po sezóne môžu stať neobmedzenými voľnými hráčmi.

Aho, ktorý 26. júla dovŕši 26 rokov, má pred sebou ešte jednu sezónu z päťročnej zmluvy na 42,27 milióna dolárov. Priemerná ročná hodnota 8,454 milióna dolárov, ktorú podpísal 7. júla 2019, keď Carolina dorovnala ponuku obmedzeného voľného hráča, ktorú dostal od Montrealu Canadiens. Po vypršaní tejto zmluvy by sa útočník mohol stať neobmedzeným voľným hráčom, ak by nedošlo k jej blížiacemu sa predĺženiu.

Sebastiana Aha si na drafte v roku 2015 vybrala Carolina Hurricanes z celkového 35. miesta. V histórii Hurricanes a Hartford Whalers sa nachádza na piatom mieste v počte gólov (218) a bodov (468) a šiestom v počte asistencií (250) v 520 zápasoch základnej časti počas siedmich sezón.

V sezóne 2018/2019 prekonal rekord Rona Francisa v najdlhšej bodovej sérii v úvode sezóny, keď zaznamenal bod v prvých 12-tich zápasoch Hurricanes a zároveň vyrovnal rekord NHL v počte bodov na zápas od začiatku sezóny. Jeho séria sa skončila 3. novembra prehrou 4:3 po predĺžení s Arizonou Coyotes.

Aho bol v minulej sezóne po šiesty raz v rade lídrom Caroliny v počte gólov (36) a v 75 zápasoch základnej časti bol druhý v počte bodov (67) za Martinom Nečasom (71). S 12 bodmi v 15 zápasoch play-off Stanleyho pohára sa vyrovnal Jordanovi Martinookovi a pomohol Hurricanes dostať sa do finále Východnej konferencie, kde ho vyradila Florida Panthers.

Autor: Adrián Glett