Chicago Blackhawks vyvesí dres svojho bývalého kapitána!

Klub z Illinois si uctí kariéru svojho bývalého kapitána Chrisa Cheliosa vyvesením jeho čísla dresu pod strechu arény United Center. „Jastrabi“ to oznámili prostredníctvom svojich sociálnych sietí.

Blackhawks ceremóniu spojenú s vyradením čísla uskutočnia 25. februára 2024 pred zápasom s Detroitom Red Wings, pre ktorých to bude takisto významný okamih najmä kvôli tomu, že aj bývalý kapitán Blackhawks bol jedným zo strojcov úspechov v podobe troch Stanleyho pohárov.

O skutočnosti, že Chicago vyradí jeho dres, sa Chelios dozvedel na koncerte skupiny Pearl Jam v United Center, kde mu to oznámil spevák a Cheliosov priateľ Eddie Vedder. Pri tejto príležitosti pozval bývalého obrancu aj na pódium a spoločne s vypredanou halou mu pogratulovali k tomuto úspechu.

Chris Chelios sa tak stane už deviatym hráčom s vyradeným číslom v organizácii Blackhawks. Pod strechou momentálne visí osem hokejistov s vyradeným číslom, medzi ktorými sa nachádza aj Marián Hossa či Stan Mikita.

„Vstupujeme do novej éry Blackhawks na ľade, ale uctenie si bývalých členov organizácie je a navždy bude prioritou. Chris reprezentuje nielen Blackhawks, ale vzhľadom na jeho korene aj celé mesto Chicago. Tešíme sa na oslavu Chrisovej kariéry, na ktorej bude s celou jeho rodinou a priateľmi a ktorú budeme zdieľať s našimi fanúšikmi.“

Prezident klubu Chicago Blackhawks Danny Wirtz

Legendárny obranca sa narodil v Chicagu a za miestny klub odohral deväť sezón, počas ktorých nastúpil na 664 zápasov v základnej časti počas ktorých nazbieral 487 bodov za 92 gólov a 395 asistencií. V playoff pridal ďalších 65 zápasov a 48 bodov. V drese Blackhawks sa taktiež zúčastnil na All-Star game a získal dve Norris trophy. Momentálny ambasádor tímu zastával aj pozíciu kapitána, konkrétne v rokoch 1995 až 1999.

Svoju kariéru ukončil vo veku 48 rokov, stal sa členom Hokejovej siene slávy a okrem Chicaga obliekal aj dresy Detroitu, Montrealu a Atlanty. Taktiež bol držiteľom rekordu za obrancu s najvyšším počtom štartov v NHL (1651), tento rekord mu „ukradol“ Slovák Zdeno Chára ktorý odohral o 29 zápasov viac.

Autor: Ján Koštial

Foto: ESPN

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *