DeBrincat sa nedohodol na zmluve. Aké kluby sú v hre o jeho podpis?

Nedávno viacero popredných novinárov potvrdilo arbitráž v prípade útočníka Senators Alexa DeBrincata.

Aj napriek tomu, že DeBrincat bol otvorený zotrvaniu v hlavnom meste Kanady, nakoniec tomu tak pravdepodobne nebude. Veci sa zmenili po tom, ako sa americký útočník nedohodol s Ottawou na zmluve. Hodnota jeho kvalifikačnej ponuky sa pohybuje na 9 miliónoch amerických dolárov.

Senators však nezaháľali a vymysleli plán, ktorý by mohol 25-ročného krídelníka udržať u nich v organizácii. Keďže by mal byť obmedzeným voľným hráčom, je v silách klubu zobrať ho na arbitráž. To znamená, že sa pokúsia zistiť, či je možné získať v ďalšej sezóne 15 percentnú zľavu z jeho platu.

Senators sa ho taktiež aktívne snažia vymeniť ešte pred 1. júlom, kedy sa stane voľným hráčom.

DeBrincat v poslednej sezóne nazbieral v drese “senátorov“ 66 bodov za 27 gólov a 39 asistencií a nevynechal ani jeden zápas v základnej časti.

Zdroj: Chris Tanouye/Getty Images

Kam sa nakoniec DeBrincat presunie?

V prípade, že by ho nakoniec Senators neudržali, čo je veľmi pravdepodobné, jeho kroky by mohli smerovať do rôznych tímov NHL. Najmä teda tých, ktoré majú slabinu na krídlach.

Nad touto problematikou si lámal pred pár dňami hlavu aj prestížny novinár TSN Pierre LeBrun.

„Tipoval by som, že sú medzi nimi tímy ako Nashville, Vegas a Dallas. A uvažujem o tíme, ako je Detroit. Neprekvapilo by ma, ak by sa DeBrincat zaujímal o Red Wings.“

Pierre LeBrun

Ak by sa LeBrunove slová potvrdili, podpis DeBrincata je v silách Detroitu. Zmysel to dáva aj z hľadiska tímu, keďže Red Wings potrebujú TOP 6 krídelníka. V ich prospech hrá taktiež aj miesto na platovom strope v podobe 30 miliónov dolárov. To znamená, že si môžu dovoliť s ním podpísať, narozdiel od Ottawy, aj dlhodobý kontrakt. Ak by ho Detroit získal pomocou výmeny, vedel by zaňho ponúknuť výber v prvom kole 2023, ktorý získali od NY Islanders. Taktiež disponujú aj tromi výbermi v druhom kole 2023.

V mnohých predikciách sa skloňuje aj tím Pittsburgh Penguins. Keďže by mal odísť Jason Zucker ako voľný hráč, Pens potrebujú náhradu na túto pozíciu. Tam by sa DeBrincat hodil skvele. Taktiež sú aj v dobe, kedy nepostúpili do playoff od roku 2006 čo znamená, že na vedenie bude obrovský tlak a domácimi fanúšikmi budú ich kroky v lete ostro sledované. Prioritou Pittsburghu je síce pozícia gólmana, avšak podpis ešte stále mladého krídelníka určite nevyjde na zmar. Na platy by mali mať voľných 14 miliónov dolárov, takže rovnako, ako v prípade Detroitu, s podpisom dlhodobej zmluvy by nemali mať problém. Ak by ho získali priamo od Ottawy, pravdepodobne by zaňho museli obetovať výber v prvom kole draftu.

Medzi ďalšími klubmi, ktoré sa skloňujú pri mene Alexa DeBrincata, sú napríklad Calgary Flames, Carolina Hurricanes, alebo aj New York Islanders.

Autor: Ján Koštial

Foto: thefourthperiod.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *