Derek Stepan oznámil koniec svojej hráčskej kariéry!

Útočník Derek Stepan dnes oficiálne oznámil ukončenie svojej kariéry po 13-tich sezónach v NHL.

Stepana v roku 2008 draftoval klub New York Rangers z celkového 51. miesta. Po siedmich sezónach v drese Rangers odohral tri sezóny v Arizone Coyotes, jednu sezónu v Ottawe Senators a posledné dve sezóny v Caroline Hurricanes.

,,Po 13-tich rokoch v NHL som sa rozhodol ukončiť kariéru. Chcem sa poďakovať svojej rodine a priateľom, že ma vždy podporovali a umožnili mi žiť moje sny. Chcem sa poďakovať štyrom organizáciám, za ktoré som mal tú česť hrať, a spoluhráčom za to, že mi umožnili byť súčasťou ich rodiny. Nakoniec chcem poďakovať fanúšikom, bolo mi cťou hrať pred vami. Som navždy vďačný za túto hru a teším sa na ďalšiu kapitolu.“

Povedal Stepan.

33-ročný Stepan strávil minulú sezónu v tíme Carolina Hurricanes, kde v 73 zápasoch zaznamenal celkovo 11 kanadských bodov (5+6).

Stepan pomohol v roku 2010 tímu USA získať zlato na majstrovstvách sveta juniorov. V roku 2011 sa ako nováčik dostal do All-Star tímu NHL a 9. októbra 2010 sa stal štvrtým hráčom v histórii NHL, ktorý pri svojom debute strelil hetrik.

Stepan Talks Aho, Hurricanes Success On 'NHL @TheRink' Podcast |  epicrally.co.uk
Foto: NHL.com

V nasledujúcej sezóne pomohol Rangers dostať sa do finále Východnej konferencie. V skrátenej sezóne 2012/13 viedol tím v počte asistencií (26) a bodov (44) v 48 zápasoch, pričom si vytvoril kariérne maximum v priemernom čase strávenom na ľade (20:55) a skončil deviaty v hlasovaní o Frank J. Selke Trophy, ktorá sa každoročne udeľuje najlepšie brániacemu útočníkovi v NHL.

Sezóna 2013/2014 bola pre Stepana v mnohých ohľadoch úspešná. S 15-timi bodmi v 24 zápasoch play-off pomohol Rangers doviesť až do finále Stanleyho pohára po tom, čo si v základnej časti vytvoril kariérne maximum v počte bodov (57). Rangers napokon vo finále nestačili na Los Angeles Kings a tímu z Kalifornie podľahli v piatich dueloch.

Počas svojho pôsobenia v New Yorku, pomohol Rangers dostať sa do play-off v siedmich po sebe idúcich sezónach. V 515 odohraných zápasoch zaznamenal 128 gólov a 232 asistencií so ziskom 360 bodov, tri sezóny (2014/2015 až 2016/2017) pôsobil ako náhradný kapitán.

What's Derek Stepan's Ideal Role with the New York Rangers? | News, Scores,  Highlights, Stats, and Rumors | Bleacher Report
Foto: bleacherreport.com

Stepan bol všeobecne uznávaný hráč, ktorý bol cenený pre svoje vodcovstvo a prínos na oboch stranách klziska. Stepan nastúpil do play-off celkovo 10 krát zo svojich 13 sezón v NHL. V šiestich rôznych sezónach zaznamenal viac ako 50 bodov a v piatich rôznych prípadoch odohral za svoj tím všetky zápasy základnej časti.

Počas svojej kariéry strávil na ľade v priemere 17:05 min. na zápas, pričom strelil 32 víťazných gólov, 13 gólov v oslabení a 33 gólov v presilovkách. V 120 odohraných zápasoch play-off zaznamenal 20 gólov, 55 bodov a svojmu tímu pomohol dvakrát dostať sa do finále konferencie a raz do finále Stanleyho pohára.

Autor: Adrián Glett

Foto: The Hockey Writers

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *