Edmontonu došla trpezlivosť! Jack Campbell sa ocitol na waiver listine!

Edmonton Oilers umiestnil brankára Jacka Campbella na waiver listinu pre účely prestupu, oznámil tím.

Campbell podpísal s Oilers pred sezónou 2022/2023 päťročný kontrakt na 25 miliónov dolárov. Campbellovi zostávajú do konca zmluvy štyri roky v priemernej ročnej hodnote 5 miliónov dolárov za sezónu. Ak Campbell prejde cez waiver listinu, môže byť poslaný do AHL alebo vymenený do iného tímu.

31-ročný Campbell bol podpísaný pod dojmom, že bude brankárskou jednotkou Edmontonu. V minulej sezóne sa tak nestalo, pretože nováčik Stuart Skinner ukradol Campbellovi miesto. Skinner nastúpil v minulej sezóne na 50 zápasov, zatiaľ čo Campbell odohral 36 zápasov.

Oilers' Skinner & Campbell Tandem Could Be One of NHL's Bests in 2023-24 -  The Hockey News Edmonton Oilers News, Analysis and More
Foto: thehockeynews.com

Skinner tiež v minulej sezóne nastúpil za Edmonton v 12 zápasoch play-off oproti Campbellovým štyrom. V minulej sezóne boli Campbellové výkony hrôzostrašné, dosiahol bilanciu 21-9-4 s 3,41 GAA a percentuálnou úspešnosťou zákrokov 88,8%.

V tejto sezóne zatiaľ ani jeden z brankárov nechytá dobre. Oilers už videli dosť na to, aby Campbella úplne prepustili, napriek jeho výbornej príprave. V sezóne 2023/2024 má v piatich zápasoch bilanciu 1-4-0 s priemerom 4,50 inkasovaného gólu na zápas a úspešnosťou 87,3%.

Oilers majú na začiatku sezóny bilanciu 2-8-1 napriek tomu, že do sezóny vstupovali s ambíciami na Stanleyho pohár. Kapitán Connor McDavid síce vynechal dva zápasy, ale už je späť v zostave. Pomalý štart Edmontonu by mohol znamenať, že tím úplne vynechá play-off.

Analyzing Jack Campbell's early struggles with the Oilers
Foto: sportsnet.ca

Pokiaľ ide o náhradu za Campbella ako náhradného brankára, tím má Calvina Pickarda v nižších ligách. Alebo Oliviera Rodriguea je ďalší brankár z nižšej ligy, ktorý by mohol nastúpiť v NHL. Oilers by tiež mohli preskúmať možnosť výmeny za lepšieho brankára alebo sa pokúsiť podpísať zmluvu s voľným brankárom.

Zaujímavé zmeny sa môžu stať aj na trénerskom poste. Pokiaľ zlé výkony budú stále pretrvávať, tak Jay Woodcroft pravdepodobne príde o svoj post. Fanúšikovia Oilers sú už taktiež netrpezlivý, svedčí o tom aj ich bučanie počas zápasov Edmontonu.

Autor: Adrián Glett

Foto: NHL.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *