T.J. Oshie ide príkladom nie len celej NHL, ale aj celému svetu!

TJ Oshie išiel vo štvrtok večer príkladom, keď sa stal prvým hráčom Capitals od smrti Adama Johnsona, ktorý si v zápase nasadil ochranu krku. Je druhým hráčom v NHL, ktorý tak urobil.

Čoraz viac hráčov tento týždeň zvažuje prijatie ochrany krku po tom, čo Adama Johnsona, bývalého tučniaka z Pittsburghu, zasiahla do krku korčuľa pri smrteľnej nehode. Oshie ako hráč NHL a zároveň zakladateľ spoločnosti Warroad sa tento rýchlo dostal do popredia, aby povzbudil ostatných, aby do svojej výstroje pridali vybavenie odolné voči porezaniu.

,,Prial by som si, aby sa takéto veci nikdy nestali a aby sa takéto zranenia nestali, pretože je to veľmi smutné. Zasiahne ma to dosť silno, keď len pomyslím na svoje deti. Dnes večer som mohol dostať jednu do krku. A to, že nemajú otca je to také smutné a núti ma to zamyslieť sa nad tým, ako si chrániť seba a svoj krk vonku.“

Povedal Oshie.

Obranca Buffala Sabres Rasmus Dahlin mal v noci zo stredy na štvrtok proti Philadelphii Flyers na sebe chránič krku, ale neskôr si ho v polovici zápasu zložil.

,,Tak trochu som to vyskúšal. Škoda, že som to prvýkrát skúšal počas hry, a tak to netrvalo príliš dlho. Chcem ho používať a chcem, aby niekto vyvinul pekný, priedušný chránič krku. Myslím si, že v budúcnosti to bude nevyhnutnosť.“

Povedal Dahlin.
Sabres players offer perspective on neck guards in hockey
Foto: spectrumlocalnews.com

Spoluhráč Oshieho, Tom Wilson, mal tiež na sebe ochranu krku Warroad, keď si vo štvrtok na rannom rozkorčuľovaní Capitals obliekol chránič krku odolný proti prerezaniu. Novinárom povedal, že zvýšený počet diskusií o ochrane krku v kombinácii s Oshieho povzbudením ho povzbudili, aby ju vyskúšal.

Oshie a Wilson nie sú zďaleka jediní hráči, ktorí sa tento pokúšajú o ochranu krku. Po Johnsonovej nehode sa chrániče krku od spoločnosti Warroad vypredali za niekoľko dní, čo spoločnosť prinútilo vytvoriť zoznam čakateľov na budúce doplnenie zásob. Vedenie WHL oznámilo, že čoskoro bude od hráčov vyžadovať nosenie chráničov krku, ktoré už boli povinné v OHL a QMJHL.

Katie Adler on X: "Connor McMichael joined TJ Oshie and Tom Wilson wearing  the Warroad neck protector. https://t.co/HM2B7ZtFsz" / X
Foto: Katie Adler/twitter

Wayne Gretzky sa v prestávkovom štúdiu televízie TNT vyjadril v prospech tejto záležitosti a vyzval mladých hráčov, aby pokračovali v nosení ochranných pomôcok aj po tom, ako majú možnosť prestať nosiť.

NHL nemôže od hráčov vyžadovať nosenie ochrany krku bez súhlasu hráčskej asociácie NHLPA, hoci hráčska únia naznačila, že by mohla byť otvorená zmene. Aj bez mandátu by mohli Oshieho kroky čoskoro nasledovať ďalší hráči NHL, pričom niektorí z nich si už počas tréningu chrániče krku nasadili.

Autor: Adrián Glett

Foto: USA TODAY Sports

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *