Evan Bouchard predĺžil zmluvu s Edmontonom Oilers!

Edmonton Oilers podpísal dvojročnú zmluvu v hodnote 3,9 milióna dolárov za sezónu s obrancom Evanom Bouchardom.

23-ročný Bouchard mal po úspešnom nováčikovskom ročníku 2021/2022 silnú druhú sezónu v tíme Oilers. V minulej sezóne si Bouchard pripísal 40 bodov v 82 zápasoch ako jeden z piatich hráčov Oilers, ktorí odohrali všetky zápasy.

Rodák z Oakville v Ontáriu sa v minulej sezóne skutočne posunul na inú úroveň, ale obzvlášť vynikol po tom, čo bol spojený s novou akvizíciou Mattiasom Ekholmom. V záverečných 21 zápasoch Edmontonu zaznamenal 19 bodov.

Vo fantastickej forme pokračoval aj v play-off o Stanleyho pohár. V ofenzívnom ťažení, nazbieral v 12 zápasoch 17 kanadských bodov, než Oilers v druhom kole vyradili Vegas Golden Knights.

Edmonton Oilers Forced Into "Holding Pattern" With Evan Bouchard - NHL  Trade Rumors - NHLTradeRumors.Me
Zdroj: nhltraderumors.me

Významná časť Bouchardovho nárastu produktivity v neskorej sezóne pochádzala zo zvýšenej pozície v historickej presilovke Oilers. Po tom, čo v rámci dohody s Ekholmom odišiel ofenzívny špecialista Tyson Barrie, Bouchard prevzal povinnosti v prvej presilovkovej formácii Edmontonu.

Jeho prudká strela, tvorba hry a prehľad v hre boli jedným hlavných dôvodov, prečo Edmonton ukončil ročník s najvyšším percentom presiloviek všetkých čias, keď ich využíval na 32,4%. Samozrejme veľký podiel mal na tom najmä ich kapitán Connor McDavid a nemecký ostrostrelec Leon Draisaitl.

Klub teraz prevyšuje platový strop približne o 400 000 dolárov, čo znamená, že pravdepodobne musí urobiť ešte aspoň jeden krok, aby bol do začiatku sezóny v súlade s platovým stropom.

Autor: Adrián Glett

Foto: NHL.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *