Jonathan Bernier oznámil koniec kariéry!

Bývalý brankár Los Angeles Kings či Toronta Maple Leafs Jonathan Bernier oznámil, že po 14 rokoch kariéry v National Hockey League končí.

Po tom, ako označil a poďakoval sa predchádzajúcim tímom, v ktorých pôsobil, vrátane LA Kings, Maple Leafs, Anaheim Ducks, Colorado Avalanche, Detroit Red Wings a New Jersey Devils, 35-ročný Bernier uviedol:

,,Neexistujú slová, ktoré by vyjadrili moju vďaku všetkým, ktorí boli súčasťou mojej hokejovej cesty od prvého dňa, bez vás všetkých by som to nedokázal. Mojej milovanej manželke, deťom a rodine ďakujem, že ste mi vždy stáli po boku počas vzostupov aj pádov. Vždy ste ma podporovali a pomáhali mi splniť môj detský sen a boli ste mojimi najväčšími fanúšikmi.“

Uviedol Bernier.

Počas celej svojej kariéry odohral Bernier 14 sezón, v ktorých mal bilanciu 165-163-40 s priemerom gólov 2,77 a percentuálnou úspešnosťou zákrokov 0,912% v 404 zápasoch.

Bernier bol vybraný v 1. kole (celkovo 11.) draftu NHL v roku 2006 spomínaným tímom Kings a strávil tam niekoľko prvých sezón svojej kariéry ako náhradný brankár. Až počas pôsobenia v Toronte Maple Leafs Bernier prevzal väčšiu úlohu a nie je prekvapením, že práve Leafs sú tímom, v ktorom odohral najviac zápasov (151).

Bernier sa v minulej sezóne objavil len v 10-tich zápasoch Devils s priemerom 3,06 gólu na zápas a percentuálnou úspešnosťou zákrokov 0,902%. Takmer celú sezónu 2022/2023 strávil na dlhodobej rezerve kvôli zraneniu bedrového kĺbu.

1. júla sa stal voľným hráčom. Nie je jasné, či Bernier jednoducho nedostal žiadnu ponuku, alebo sa len rozhodol odísť z vlastných osobných dôvodov.

V deviatich zápasoch play-off o Stanleyho pohár (päť štartov) dosiahol bilanciu dve víťazstvá a päť prehier. Jeho celkový priemer obdržaného gólu na zápas je 3,35 a jeho percentuálna úspešnosť je na úrovni 88,5%.

Pre Berniera to bola dlhá profesionálna cesta, počas ktorej prvýkrát okúsil NHL, keď ako 19-ročný v sezóne 2007/2008 absolvoval štyri štarty v tíme Kings. V roku 2012 vyhral Stanleyho pohár ako náhradník Jonathana Quicka v tíme LA Kings.

Autor: Adrián Glett

Foto: pucksandpitchforks.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *