Fehérváry trápením pre hviezdu NHL.

Všetkým fanúšikom najprestížnejšej hokejovej ligy je známa rivalita medzi Washingtonom Capitals a Pittsburghom Penguins, ktorá príchodom Ovechkina a Crosbyho nabrala nový rozmer. Po novom však kapitána Penguins frustruje slovenský obranca.

Nedávno sa nechal Martin Fehérváry počuť v rozhovore pre The Hockey News o tom, že si myslí, že práve on je vo vzájomných zápasoch prekážka pre kanadského centra. Podľa jeho slov sa v každom z týchto zápasov vyskytne medzi nimi nejaký konflikt.

Myslím si, že ma tak trochu nenávidí.

Martin Fehérváry pre The Hockey News

Moment, ktorý to celé odštartoval, sa stal 14. novembra 2021, kedy Washington vyhral nad Pittsburghom v pomere 6:1. Crosby vtedy v tretej tretine z frustrácie hodil slovenského obrancu o mantinel. Rozhodcovia zákrok neodpískali a taktiež sa ním nezaoberala ani disciplinárna komisia. Fehérváry si z toho ťažkú hlavu nerobí: „Je mi to celkom jedno.“

Ďalším momentom bol napríklad aj zápas, ktorý sa odohral túto sezónu, konkrétne 9. novembra. Vtedy si obaja hráči viditeľne vymieňali krosčeky a rôzne súboje.

Aj keď to môže byť pre 23-ročného Fehérváryho zaujímavá skúsenosť, pomohla mu jednoznačne vytvoriť si meno a rešpekt v NHL. V Capitals patrí k hráčom, ktorí sú lídrami v rozdávaní hitov. Okrem Crosbyho vďaka tomu narobil problémy nejednej hviezde zámorskej ligy.

„Myslím si, že je to úloha pre mňa. Vždy som rád, keď môžem byť hráč, proti ktorému je ťažké hrať. Páči sa mi byť tým typom hráča, ktorý sa vždy snaží byť na svojho súpera veľmi tvrdý.“

Martin Fehérváry

Autor: Ján Koštial

Foto: Keith Srakocic

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *