Ottawa Senators má nového majiteľa!

Senators Sports & Entertainment dnes oznámili novinku, v ktorej odhalili nového majiteľa. Novým majiteľom klubu sa stal Michael Andlauer.

Už dlhšie sa medzi insidermi šuškalo o možnom predaji klubu z Ottawy. Nakoniec sa špekulácie premenili na realitu. Andlauer odkúpil od Melnyk Estate, bývalých majiteľov, 90 percentný podiel vlastníctva klubu. Vďaka tomu bude mať kontrolu nad všetkými rozhodnutiami v klube, keďže ide o väčšinový podiel.

„Ja a moja rodina sme nadšení, že môžme byť súčasťou tohto hokejového klubu. Verím v to, že Senators majú jednu z najlepších fanúšikovských základní v celej lige. Dúfam, že sa mi podarí posunúť celú organizáciu ešte o level vyššie.“

Michael Andlauer, nový majiteľ Ottawy Senators

Michael Andlauer nie je v americkom hokejovom svete vôbec novým menom. V roku 2003 sa najprv stal spolumajiteľom a neskôr v roku 2004 aj majiteľom klubu Hamilton Bulldogs, ktorý pôsobí v AHL. Vlastníkom bol až do roku 2015, kedy predal Hamilton Bulldogs do vlastníctva Montrealu Canadiens. Následne kúpil Belleville Bulls z OHL a presťahoval tím do Hamiltonu, kde sa im podarilo vyhrať titul OHL v rokoch 2018 a 2020.

„Sme potešení možnosťou oznámiť vám úspešné dokončenie dohody s Michaelom Andlauerom. Podľa nás reprezentuje všetko, čo by sme od nového majiteľa očakávali – zápal pre klub a spojenie s Ottawou.“

Sheldon Plener, guvernér Ottawy Senators

Ottawa Senators v poslednej sezóne NHL skončila až na jedenástom mieste vo východnej konferencii, pričom za 82 zápasov získala 86 bodov.

Autor: Ján Koštial

Foto: everydaysens.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *