Fehérváryho prvý gól v playoff, Černák odchádzal naprázdno

Play-off NHL 2024 prináša napätie, vášeň a nezabudnuteľné hokejové zážitky. Prekvapujúce výkony menších tímov však ukázali, že v NHL neexistujú jednoznačné predpovede, a že každý tím má šancu na postup. Dnes si rozoberieme bodový súhrn a výsledky zápasov klubov, v ktorých hrávajú známi Slováci. Zameriame sa na Washington Capitals a Tampa Bay Lightining. Všetky štarty zápasov sú písané v stredoeurópskom čase.

Erik Černák

Zápasový kolotoč o Staley Cup mu začal nedeľnajším večerom, kedy vyzvala Florida na ich domácom ľade Tampu Bay Lightining. Hostia domácich potrápili, ale nakoniec im podľahli po napínavom zápase 2:3. Do šatne po zápase odcházal bez kanadského bodu a na svoje konto si nepripísal ani žiadnu strelu na bránu. Rodák z Košíc na ľade strávil osemnásť minút. Tampa Bay Lightining zatiaľ prehráva sériu s Floridou Panthers 0:1.

Martin Fehérváry

Prvé kolo play-off má za sebou aj naš druhý obranca, Martin Fehérváry. Vo vyraďovacej časti hry musia čeliť ťažkému súperovi. Washington prehral 1:4 na domácom ľade víťazov základnej časti. V zápase si pripísal tri strely na bránu. Jedna z nich prešla za betóny domáceho Shesterkina. Na ľade strávil dvadsaťtri minút. Washington Capitals momentálne prehráva sériu 0:1 s New York Rangers.

Autor článku: Kristína Martáková

Zdroj titulnej fotky: twitter/MikeVogel

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *