Halák sa konečne dočkal: Slovenský golman prichádza do Hurricanes!

Jaroslav Halák prichádza do Caroliny na tryout. Dôvodom sú zdravotné problémy brankárskej jednotky Hurricanes Frederika Andresena.

Skúsený slovenský brankár čakal na ponuku z NHL celé leto, na podmienkach sa však nedohodol so žiadnym tímom a tak začal túto sezónu bez klubu. Šanca na dosiahnutie vytúženej hranice 300 výhier v najlepšej lige sveta prichádza teraz, takmer mesiac po začiatku novej sezóny.

Okrem zraneného Andersena sú na súpiske Caroliny ešte dvaja golmani – Antti Raanta a Pyotr Kochetkov. V úvode tejto sezóny sa však nedarí ani jednému z tejto brankárskej trojice. Andersen si v 6 odohraných zápasoch udržal úspešnosť zákrokov na 89,4% a v priemere inkasoval 2.87 gólu na zápas a pripísal si 4 výhry.

Raantova úspešnosť je na úrovni 87%, priemerne inkasuje viac ako 3 góly na zápas a z 5 zápasov, do ktorých nastúpil Hurricanes zvíťazili trikrát. Najhoršie je na tom Kochetkov, ktorý doteraz nevyhral ani jeden zápas, jeho úspešnosť zákrokov je 83,6% a v priemere inkasuje viac ako 4 góly na zápas.

Slovenský golman odohral v minulej sezóne 25 zápasov v drese New York Rangers s priemernou úspešnosťou 90,3%. Nastupoval v pozícií dvojky za Igorom Shesterkinom.

Pre Haláka toto môže byť osemnásta sezóna v NHL a pravdepodobne bude aj posledná. Jeho cieľom je prekonať hranicu 300 výhier v najlepšej lige sveta, pričom mu chýba posledných 5 výhier.

Autor: Alex Höger

Titulná foto: Brad Penner-USA TODAY Sports

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *