Hetrikový Boeser zavelil k famóznemu obratu v Nashville. Hrdinský Šilovs: Pomohli mi aj majstrovstvá sveta

Fanúšikovia Predators už oslavovali víťazstvo a vyrovnanie série na 2:2. V tom však dvomi gólmi vyrovnal stretnutie Brock Boeser. Neuveriteľný comeback napokon dokonal v predĺžení Elias Lindholm. Canucks sa tak vracajú domov za stavu 3:1 a s možnosťou ukončiť sériu.

Už pred zápasom rozvírili Canucks vody informáciou, že sa na konci tretieho zápasu zranil Casey DeSmith, čo mu nedovolilo zasiahnúť do zápasu číslo štyri. Do brány sa postavil lotyšský bronzový hrdina Arturs Šilovs, na striedačke stál Bielorus Nikita Tolopilo. Rick Tochett uviedol počas zápasu veci na pravú mieru: „Na konci minulého zápasu mal menšie zranenie a napokon mu to nedovolilo nastúpiť ani dnes.“

Šilovs aj Vancouver vstúpili do stretnutia výborne, keď po necelých troch minútach otvoril skóre Brock Boeser. Netrvalo ale dlho a odpovedal Mark Jankowski, pričom pri oslave gólu nepríjemne narazil hviezdu Canucks Eliasa Petterssona Jeremy Lauzon.

Ďalší priebeh zápasu bol podobný tomu v ostatných zápasoch série. Predators púšťali Vancouver iba k minimu striel. V druhej tretine dokázal skvelou strelou Gustav Nyquist zužitkovať prečíslenie dvoch proti jednému.

Canucks vstup do tretej tretiny vôbec nezachytili dobre. Nashville už po 12 sekundách dokázal zvýšiť skóre na 3:1 zásluhou Filipa Forsberga. Po celú tretiu tretinu neukázali kosatky takmer nič smerom do ofenzívy až kým neopustil vyše tri minúty pred koncom svoju bránu Šilovs. Pri hre 6 na 5 najprv utíšil oslavujúci štadión Brock Boeser svojím druhým gólom v zápase po výbornej prihrávke Eliasa Lindholma.

Pri druhom odvolaní brankára mal skvelú šancu na uzavretie skóre Colton Sissons, ktorý v tesnej blízkosti trafil iba tyč prázdnej bránky.

Canucks sa ešte dokázali vrátiť do útočného pásma a z poslednej akcie zápasu dokázal vyrovnať hetrikový hrdina Brock Boeser iba 6 sekúnd pred koncom. Zápas tak dospel do predĺženia, v ktorom expresne rozhodol Elias Lindholm.

Arturs Šilovs si napokon vo svojom debute v playoff pripísal 27 zákrokov z 30 striel. Vancouver je tak prvým tímom od roku 2004, ktorému v jednej sérii playoff vychytali víťazstvá traja rôzni brankári – Demko, DeSmith a Šilovs.

Séria sa tak vracia do Vancouveru za stavu 3:1 pre Canucks. Piaty zápas série je na programe vo štvrtok o 4:00 nášho času.

„Rozhodne máme čo zlepšovať. Budem úprimný, niektorí chlapci sa musia rozbehnúť. začal po zápase svoje hodnotenie Rick Tochett. Pochválil Brocka Boesera za jeho výkon aj prípravu: „Má dobré hokejové IQ pre strieľanie gólov. Veľmi dobré načasovanie, je to tvrdo pracujúci chalan, ktorý pozorne počúva, kde musí byť aby bol za to odmenený.“

„Tím bol odmenený za to že sa nikdy nevzdáva. Je to veľké víťazstvo, ale vieme, že dokážeme hrať ešte o stupeň lepšie.“ pochválil spoluhráčov JT Miller.

Lotyšský brankár Arturs Šilovs sa dozvedel že bude chytať deň pred zápasom: „Vedel som že to bude veľký zápas. Bol som pripravený podať čo najlepší výkon. Pomohli mi aj skúsenosti z majstrovstiev sveta. Skúsenosti sa postupne hromadia. Viem, že sa môžem oprieť o svoje schopnosti, o to, o čo sa opieram každý deň na tréningu.“

Na druhej strane bolo hodnotenie zápasu o čosi smutnejšie. „Páčila sa mi naša tretia tretina. Na konci sme sa ale zosypali a stratili koncentráciu.“ začal hlavný tréner Predators Andrew Brunette. Podotkol, že herný plán meniť nebude: „Správa pred piatym zápasom ostane rovnaká. Dnes sme mohli vyhrať viac súbojov o puk. Bolo tam pre nás viac ofenzívnych šancí, než tie ktoré sme mali.“

„Nie je to o tom ako veľmi to chcete, nedá sa nič robiť iba otočiť stranu a ísť ďalej. Už sme u nich dokázali vyhrať, musíme to dokázať znova ale vieme, že na to máme.“ zhodnotil duel švédsky strelec Predators Filip Forsberg.

titulná fotka: The Hockey News

autor článku: Michal Semko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *