Hviezdne duo Crosby a Bedard na MS v Česku? Sen sa môže stať realitou!

Kanadský hokej chystá na tohtoročné Majstrovstvá sveta, ktoré sa uskutočnia v susednom Česku, hviezdne posily. Podľa informácií Pierra LeBruna by mal generálny manažér Rick Nash osloviť dvoch mladých talentov: Masona McTavisha z Anaheimu Ducks a Connora Bedarda z Chicaga Blackhawks.

Obaja útočníci sa už s istotou do play-off nepozrú očakáva sa, že Bedard dostane pozvánku s istotou. V hre je aj účasť Sidneyho Crosbyho z Pittsburghu Penguins, pokiaľ sa im nepodarí postúpiť do vyraďovacej fázy. Prípadná účasť Bedarda by bola pre fanúšikov hokeja obzvlášť lákavá, nakoľko by si tento mladý talent zahral po boku svojho detského hrdinu Crosbyho.

Hoci Kanadský hokej oslovuje Sidneyho Crosbyho s ponukou na účasť na Majstrovstvách sveta takmer každý rok, keď mu to program umožňuje, legendárny útočník sa turnaja zúčastňuje len zriedkavo. Dôvodov môže byť viacero, no faktom ostáva, že Crosbyho účasť na tomto prestížnom podujatí je vždy veľkou udalosťou.

Treba však pripomenúť, že Crosby patrí do prestížneho Triple Gold Clubu, združujúceho hokejistov, ktorí dokázali vyhrať Stanley Cup, Olympijské hry a Majstrovstvá sveta. Naposledy sa Crosby obliekol do dresu kanadskej reprezentácie na Majstrovstvách sveta v roku 2015, ktoré sa konali práve v Českej republike. Vtedy sa mu podarilo dosiahnuť husársky kúsok a s tímom získal zlatú medailu.

Majstrovstvá sveta v hokeji v posledných rokoch zápasia s účasťou špičkových hráčov. Turnaj sa totiž koná počas play-off NHL, takže hráči, ktorí sú stále v boji o Stanleyho pohár, ho nemôžu opustiť. Navyše viacerí hráči sa radšej rozhodnú pre oddych. To sa, pochopiteľne, prejavuje na sledovanosti turnaja a celkovom záujme oň.

Účasť Connora Bedarda by však mohla byť pre sledovanosť Majstrovstiev sveta obrovským impulzom. A keby sa im podarilo presvedčiť Sidneyho Crosbyho, aby nastúpil po jeho boku, tak by Majstrovstvá sveta 2024 s najväčšou pravdepodobnosťou zaznamenali najvyššiu sledovanosť za dlhé roky.

Autor: Adrián Glett

Foto: espn.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *