Jádro obrany Buffala je na další roky pojištěné, Power podepsal na sedm let.

Pouhé dva dny po podepsání kontraktu s Rasmusem Dahlinem, draftovou jedničkou z roku 2018, přišlo i na dalšího beka-Owena Powera, další draftovou volbu čislo jedna, tentokrát z draftu roku 2021. Power bude od sezony 2024/25 pobírat průměrně 8,35 milionu dolarů po dobu sedmi let.

Dvacetiletý Kanaďan vstupuje do posledního roku své nováčkovské smlouvy a proto se vedení snažilo s ním uzavřít smlouvu na další ročníky hned jak to bylo možné. První rok po draftu strávil Owen ještě na Michiganské Univerzitě, kde odehrál 33 zápasů ve kterých vstřelil 3 góly a u 29 asistoval Dohromady to dělá téměř bod na zápas. Po konci sezony americké NCAA poprvé nakoukl do NHL, za 8 zápasů 2 góly a přihrávka. Naplno to rozbalil hned v dalším ročníku. Odehrál téměř plnou porci zápasů, nasbíral 35 bodů, nejvíce z nováčků-obránců, a svými výkony si vysloužil první velkou smlouvu v nejlepší hokejové lize světa.

Již na konci minulé sezony se GM Šavlí, Kevyn Adams, nechal slyšet, že prodloužení smluv s Dahlinem a Powerem je jeho hlavní cíl. Dahlin, jako již stabilní bek Buffala, podepsal megasmlouvu na osm let, Power již zmíněných 8,35 mil. na sedm let. Celkem tedy na platy dvou top obránců vezmou z platového stropu 19,35 milionů dolarů, to už je skoro čtvrtina maxima. Pro porovnání se dá jít hned za hranice. Ottawský bek Jake Sanderson, draftová pětka z roku 2020, má podepsáno na osm let za 64,4 mil. dolarů.

Powerův kontrakt se ale může v posledních třech letech stát naprostou výhrou pro vedení. Mladíci často podepisují tzv. bridgedeals, kontrakty na méně let s menším platem, například na dva nebo tři roky, kde ukáže svůj plný potenciál a poté mít lepší vyjednávací podmínky, klidně až k 10 milionům v některých případech. Takhle mají Powera upsaného na velmi rozumné peníze a mohou čekat, co v dalších letech předvede a pořádně nastartuje svou kariéru.

Při bližším pohledu na situaci Buffala se dá říct, že více než dekáda bídy se velmi pravděpodobně blíží ke konci. Alespoň na další tři ročníky mají pod smlouvou poměrně solidní jádro týmu tvořené útočníky Skinnerem, Tuchem, Thompsonem a Cozensem. Z obránců mají pojištěného Dahlina, Samuelssona a nyní i Powera. Všichni zmínění jsou stabilní součástí prvních dvou formací a dá se okolo nich stavět tým. Už minulá sezona lecos naznačila, o pouhý bod uteklo Šavlím play-off. Letos o něj klidně mohou zabojovat a po 12 letech si okusit atmosféru vyřazovacích bojů.

Zdroje: The Athletic, ESPN, Daily FaceOff

Autor: Ondřej Kavan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *