Je Matvei Michkov na ceste do Washingtonu?

Už tento týždeň nás čaká vstupný draft NHL. V noci zo stredy na štvrtok si tímy zvolia svojich favorizovaných hráčov v Nashville. Približné poradie hráčov predikovalo mnoho uznávaných novinárov, avšak otázkou zostáva, čo bude s Matveiom Michkovom?

Osemnásťročný krídelník v službách SKA Petrohrad je v novinárskych rebríčkoch priemerne umiestnený na štvrtom mieste. Novinári sa však mnohokrát zameriavajú na výkony hráčov na ľade, nie mimo neho.

Matvei Mickov je nepochybne najfascinujúcejší prospekt tohto draftu. V juniorskom veku predvádza hokej na veľmi vysokej úrovni, čo si všimli aj mnohí skauti najlepšej ligy sveta. Jeho ofenzívne nadanie je niečo, čo na tohtoročnom drafte vyniká. V KHL v poslednej sezóne získal 20 bodov v 30 zápasoch.

Rusovi môže pohoršiť, okrem momentálnej situácie v Rusku a podpise zmluvy s SKA Petrohrad do roku 2026, aj fakt, že jeho vystupovanie voči niekoľkým generálnym manažérom klubov bolo údajne neakceptovateľné. Vďaka tomuto faktu sa s ním odmietol stretnúť GM Columbusu Blue Jackets Jarmo Kekalainen. Tento Michkovov krok mnohí považujú ako túžbu po organizácii Capitals, kde pôsobia aj jeho krajania Alexander Ovechkin a Evgenij Kuznetsov. Problémom však je, že Michkov je v predikciách na štvrtom mieste a Capitals vyberajú až z ôsmeho miesta.

Na druhej strane sa vynorili aj informácie o tom, že na niektorých manažérov urobil dojem. Týmto názorom sa prezentoval napríklad GM Montrealu Canadiens Kent Hughes.

Ďalším faktom, pre ktorý sa ho tímy možno budú báť draftovať, je aj nedávna situácia brankára Philadelphie Flyers Ivana Fedotova. Ten bol v júli minulého roka zadržaný v Petrohrade z dôvodu vyhýbania sa vojenskej povinnosti, a tak sa nemohol zúčastniť na predsezónnom kempe “letcov“. Veľmi podobný scenár sa neskôr opakoval aj v prípade hviezdy Minnesoty Wild Kirilla Kaprizova. Ruskému útočníkovi sa vtedy zázrakom podarilo opustiť krajinu a s pomocou menežmentu Wild stihol začiatok sezóny. Na tento krok majú tímy v Rusku nárok vtedy, keď hráč pôsobil v armádnom klube a táto požiadavka bola pri oboch spomínaných splnená.

Autor: Ján Koštial

Foto: sabrenoise.com/Getty Images

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *