Odkaz zo strany Flyers je jasný: je tu prestavba, a to masívna. Kevin Hayes vymenený do St. Louis Blues!

Philadelphia Flyers vymieňa centra Kevina Hayesa do St. Louis Blues za výber v 6. kole draftu v roku 2024. Hayesovi zostávajú ešte tri roky, počas ktorých bude mať platový strop zaťažený približne 7,1 milióna dolárov, preto si Philadelphia ponecháva 50% platu.

Flyers majú siedmu voľbu v drafte NHL 2023, ktorý sa uskutoční v stredu večer prvým kolom a skončí sa vo štvrtok popoludní 2. až 7. kolom. Philadelphia má za sebou rušné medzisezónne obdobie s novými mozgami v zložení Daniel Briere, Keith Jones a John LeClair. Toto leto je pre klub veľmi dôležité, pretože sa snaží pokročiť v prestavbe a vrátiť sa do bojov o play-off.

Hayes je stále schopným centrom strednej šestky a jeho získanie odľahčí Pavla Buchnevicha, ktorý sa po presune na pozíciu centra na konci sezóny 2022/23, bude môcť vrátiť na svoje prirodzené miesto na krídle.

St. Louis bude Hayesovým štvrtým tímom počas jeho deväťročnej, 634 zápasov trvajúcej kariéry v NHL. Počas celej kariéry mal konzistentnú ofenzívnu produkciu, bežne zaznamenával 40 až 55 bodov (pri minimálnej absencii), ale pri podpise zmluvy vo Philadelphii sa mu dávali príliš veľké očakávania. Hayes končí kariéru vo Flyers so 157 bodmi v 253 zápasoch počas štyroch sezón.

Rozhodnutie ponechať si na tri sezóny slušný balík peňazí na Hayesa v podstate bez kompenzácie signalizuje, že v dohľadnej dobe nepredpokladajú výdavky až po strop.

Aj keď odchodom Hayesa sa neuvoľní miesto pod stropom, ktoré by Flyers potrebovali využiť, uvoľní sa tým niekoľko potrebných miest v strede súpisky. Morgan Frost aj Noah Cates odohrali fantastickú sezónu 2022/2023, majú tak šancu na viac času na ľade a vzhľadom na to, že Sean Couturier by sa mal v budúcej sezóne vrátiť do hry.

Do NHL by mohol po prvýkrát nakuknúť aj mladý Američan Cutter Gauthier, ktorého si Flyers vybrali na drafte 2022 z piatej pozície. Gauthier si v tejto sezóne NCAA za Boston College pripísal 37 bodov za 32 zápasov. Svoju skvelú formu potvrdil aj na majstrovstvách sveta, keď zaznamenal v 10-tich zápasoch 9 kanadských bodov, z toho dokázal 7-krát rozvlniť sieť. Spoločne s Roccom Grimaldim sa stal druhým najlepším strelcom, pričom na prvého Dominika Kubalíka mu chýbal 1 gól.

Hayesových 54 bodov v 81 zápasoch v sezóne 2022/2023 by znamenalo piate miesto v Blues. Pravdepodobne sa zaradí do tretej formácie za Roberta Thomasa a Braydena Schenna, hoci v prípade dobrých výsledkov by mohol Schenna predbehnúť.

Autor: Adrián Glett

Foto: NHL.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *