Kuznecov mieri do asistenčného programu NHL/NHLPA

Center Washingtonu Capitals Jevgenij Kuznecov vstúpil do programu pomoci hráčom NHL, ktorý liga oznámila v pondelok popoludní.

Podľa podmienok programu, ktorý spoločne spravujú NHL a Hráčska asociácia NHL, Kuznecov nebude Capitals k dispozícii na dobu neurčitú, pretože sa mu bude venovať odborná starostlivosť. Jeho návrat na ľad si bude vyžadovať povolenie od správcov programu. Program bol založený v roku 1996 a poskytuje pomoc hráčom, ktorí majú problémy s duševným zdravím, zneužívaním návykových látok alebo iné problémy.

Washington v pondelok ráno povolal centra Mikea Sgarbossu zo svojho klubu Hershey Bears v Pensylvánii, čím Capitals dočasne prekročili maximálny počet 23 hráčov na súpiske. Kuznecov počas programu opustí súpisku, čím sa Washington vráti pod limit. Jeho plat 7,8 milióna dolárov sa počas jeho neprítomnosti započíta do platového stropu. S centrom Nicklasom Bäckströmom, ktorý je dlhodobo zranený, majú Capitals k dispozícii len niečo vyše 4 miliónov dolárov.

Capitals Happy With Kuznetsov's Showing After Healthy Scratch, Ovechkin &  Carbery Break Down 92's Improved Play: 'He Was Feeling It' - The Hockey  News Washington Capitals News, Analysis and More
Foto: USA TODAY Sports

Kuznecov je po Patrikovi Lainemu z Columbusu a Samuelovi Girardovi a Valerijovi Ničuškinovi z Colorada štvrtým hráčom v tejto sezóne, ktorého účasť v spoločnom programe NHL a NHLPA oznámili.

Girard, ktorý sa otvoril téme úzkosti a depresie vedúcej k zneužívaniu alkoholu, bol mimo hokeja približne mesiac. V novembri sa vrátil k tréningu a na Silvestra odohral svoj prvý zápas.

Kuznecovovi v roku 2019 NHL pozastavila plat bez nároku na odmenu na tri zápasy základnej časti za „nevhodné správanie“, necelý mesiac po tom, ako dostal zákaz hrať za Rusko na štyri roky kvôli pozitívnemu testu na kokaín.

Autor: Adrián Glett

Foto: David Zalubowski/AP

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *