Lukáš Rousek podpísal nový kontrakt s Buffalom Sabres

Mladý a nájdejný útočník z Českej Republiky si poistil svoje pôsobisko v zámorí o následujúce dva roky, pričom jeho príjem bude predstavovať 775 tisíc dolárov ročne. Informovalo o tom samotné vedenie Buffala Sabres.

Jeho zmluva sa bude deliť na dvojcestnú za prvý rok, a jednocestnú cez následujúci.

Dvatsaťštyriročný krídelník debutoval v zámorskej NHL túto sezónu. Vo svojej vysnívanej premiére nie len skóroval, ale pripísal si aj asistenciu. Svoju neskôr sezónu dokončil v AHL za tím Rochester Americans, kde si za 70 zápasov pripísal 16 gólov a 40 asistencií.

Zdroj: Timothy T. Ludwig-USA TODAY Sports

Rousek sa objavil na drafte v roku 2019, kde bol draftovaný svojim terajším klubom v šiestom kole (160. priečka). Je taktiež vysoko pravdepodobné, že následujúcu sezónu odohrá v prvom tíme Sabres.

Prežil si veľmi ťažký začiatok – príchod do Severnej Ameriky, sotva hovoril potrebným jazykom, operácia predného skríženého väzu. A ako sme sa rozprávali minulý rok, veľmi sme tomu verili v spôsobe, akým svoje krízy a problémy riešil. Objavil sa každé ráno, prvý na klzisku, robí si rehabilitáciu, má úsmev na tvári, je šťastný, že je tu. Takže zaútočil na svoju rehabilitáciu takým spôsobom, že sme si boli istí, že má skvelý prístup a skvelú pracovnú morálku.

Coach Rochesteru Americans, Seth Appert

Zdroj: NHL.com

Autor: Matúš Gordiak

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *