Martin Fehérváry predĺžil zmluvu s Washingtonom Capitals!

Tím Washington Capitals predĺžil zmluvu s obrancom Martinom Fehérvárym na tri roky v hodnote 8,025 milióna dolárov. Zmluva má hornú hranicu 2,675 milióna dolárov. V minulej sezóne, ktorá bola jeho treťou v drese Capitals, zaznamenal 23-ročný slovenský reprezentant v 67 zápasoch 6 gólov a 10 asistencií.

Fehérváry je jedným z najsľubnejších mladých obrancov Washingtonu a v každej zo svojich prvých dvoch sezón v NHL patril medzi najlepších štyroch obrancov Capitals.

Fehérváry, ktorý v októbri dovŕši 24 rokov, odohral v uplynulej sezóne 67 zápasov a v priemere strávil na ľade 20 minút za noc, vrátane minúty a pol na trestnej lavici. Je to rešpektovaný obranca, ktorý sa zameriava predovšetkým na defenzívu a ktorý priniesol na modrú čiaru Capitals tvrdosť a spoľahlivosť. Fehérváry ako ľavý obranca s defenzívnejším zameraním veľmi dobre zapadá vedľa najlepšieho ofenzívneho obrancu WashingtonuJohna Carlsona.

Vo Washingtone sú nepochybne optimistickí, pokiaľ ide o Fehérváryho budúcnosť, a je možné, že zvažovali, že s ním podpíšu skôr dlhodobé predĺženie zmluvy ako tento prestupový kontrakt.

Capitals však chcú v posledných rokoch legendárnej kariéry Alexa Ovechkina maximalizovať svoje konkurenčné šance, a preto sa rozhodli pre krátkodobú zmluvu, aby Fehérváryho strop zostal na niekoľko nasledujúcich sezón relatívne nízky, čo im umožní vyčleniť viac dolárov inde.

Capitals si Fehérváryho vybrali v druhom kole (celkovo 46. miesto) draftu 2018. V sezóne 2021/2022 sa v Capitals presadil na plný úväzok, nastúpil v 79 zápasoch, v ktorých zaznamenal osem gólov a deväť asistencií čo činí 17 kanadských bodov, pričom nazbieral 251 hitov a 117 zablokovaných striel. V tej sezóne nastúpil v šiestich zápasoch play-off o Stanleyho pohár. Počas svojej doterajšej kariéry v NHL nazbieral v 152 zápasoch 34 bodov, 63 trestných minút, 247 zablokovaných striel a 482 hitov.

Predtým, ako sa stal profesionálom v Severnej Amerike, strávil Fehérváry istý čas vo Švédsku, kde hral za prestížny program HV71 vo Švédskej hokejovej lige (SHL). V sezóne 2018/2019 si v 45 zápasoch pripísal sedem bodov a v deviatich zápasoch play-off SHL pridal tri asistencie. Na medzinárodnej úrovni Feherváry reprezentoval Slovensko na viacerých scénach vrátane majstrovstiev sveta, juniorských majstrovstiev sveta a majstrovstiev sveta juniorov do 18 rokov. V sezóne 2018/2019 bol kapitánom slovenskej hokejovej reprezentácie na MS juniorov a v piatich zápasoch zaznamenal päť bodov.

Autor: Adrián Glett

Foto: reuters

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *