Martin Mišiak s trojročným nováčikovským kontraktom: Viem, že to je len začiatok mojej cesty a treba pracovať naďalej.

Mladý slovenský útočník s trojročným nováčikovským kontraktom s Chicago Blackhawks. Mišiakovo meno sa však neobjavilo v tíme „Jastrabov“ po prvýkrát. Po Banskobystričanovi siahli už v minuloročnom drafte, v druhom kole z celkového päťdesiateho piateho miesta.

V sezóne 2023/24 odohral šesťdesiat zápasov za mužstvo OHL Erie Otters. Zaznamenal v nich dvadsaťštyri asistencií a takmer totožný počet gólov. V play-off si na svoje konto pripísal dva kanadské body. V jednom zo zápasov sa ocitol taktiež na súpiske tímu AHL – Rockford IceHogs.

Pred pôsobením v Erie Otters strávil takmer jeden a pol sezóny v Tipos Extralige pod vedením trénerského štábu z Nových Zámkov. Následne sa presunul do Ameriky. Domovom sa mu na takmer tridsať zápasov stal klub Youngstown Phantoms, s ktorým vyhral play-off USHL. Stal sa najproduktívnejším hráčom amerického tímu so svojimi desiatimi bodmi, ktoré si ukoristil v deviatich dueloch.

Len devätnásťročný Martin Mišiak reprezentoval Slovensko na troch juniorských šampionátoch v rokoch 2022, 2023, 2024.

„Som strašne rád, že sa mi to podarilo, veľká vďaka patrí rodičom, trénerom a spoluhráčom, ktorí mi pomohli dostať sa do tohto bodu. Viem, že to je len začiatok mojej cesty a treba pracovať naďalej. O kontrakte mi povedal môj agent pár dní dozadu a som veľmi rád, že sa to podarilo takto rok po drafte, no netajím, že to bolo pre mňa prekvapením.“

Povedal Martin Mišiak vo videorozhovore pre hockeyslovakia

Autor: Veronika Mondeková

Zdroj titulnej fotografie: bvmsports.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *