Matt Duchene mieri do Dallasu, Sprong do Detroitu. Trh s voľnými hráčmi je v plnom prúde

Je 1. Júla, čo znamená, že trh s voľnými hráčmi je oficiálne zahájený. A ako to býva pri každom takomto signifikantnom dni, jedná sa o čas plný chaosu nervov či drámy. Fanúšikovia si aj napriek všetkému radi pozrú, aké zmeny v lige nastanú a toho roku ich určite nebude málo.

Matt Duchene – Dallas Stars

Bývalý hráč Nashvillu Predators si v pomerne krátkom časovom rozmedzí našiel svoj tím v ktorom bude pôsobiť. Dallas sa stane jeho novým domovom po tom, čo sa Predators rozhodli vykúpiť jeho lukratívny kontrakt ktorý v tej dobe činil 8 miliónov dolárov ročne.

Zaujímavé je aj to, že tento buy-out bol vykonaný, aj naprierk jeho prelomovému roku zo sezóny 2021/2022 – kde nazbieral 86 bodov z toho 43 gólov.

Daniel Sprong – Detroit Red Wings

Holandskému rodákovi sa podarilo po niekoľko trvajúcich snahách presadiť sa v tom lepšom svetle. Svojej šamce sa chopil v Seattli Kraken, kde mal svoju prvú 20-gólovú sezónu, v 66 zápasoch nazbieral 46 bodov.

Táto sezóna mu zároveň umožnila poukázať na svoju skutočnú hodnotu. Toho si všimol práve Steve Yzerman na čele s vedením Red Wings ktorí neváhali, a tohto hráča aj podpísali.

Jason Zucker – Arizona Coyotes

Úspešne – neúspešný či milovaný a nenávidený. Aj takýchto hráčov je v NHL niekoľko, a Jason Zucker toho nie je výnimkou. Svoje chvíle slávy si prežil v Minnesote Wild kde patril k stabilným ťahúňom tímu.

V sezóne 2019/2020 sa konal trade do Pittsburghu ktorý ho značne poznačil. V jeho troch sezónach nedokázal prekonať hranicu 20 bodov. V tej poslednej, však vysvitlo svetielko nádeje a Jason Zucker bol opäť vo forme.

V 78 zápasoch získal 27 gólov a 21 asistencií. Táto forma mu nie len že vrátila aj chuť do hokeja, ale taktiež aj priestor na nový začiatok. Americký Krídelník sa teda sťahuje na juh Spojených Štátov z poriadne mastným kontraktom.

Michael Bunting – Carolina Hurricanes

Už počas sezóny sa hlboko špekulovalo, že niekoľkl výrazných hráčov z Toronta opustí klub. Rolu pritom mal hrať aj Matthewsov chystajúci sa nový kontrakt.

Po Justinovi Hollovi toto tvrdenie potvrdil aj Michael Bunting. Ten sa upísal Caroline Hurricanes. Ofenzívny krídelník s dobrým inštinktom a rukami okolo bránkoviska. V Toronte hral rolu privádzača pukov a čela siete.

ZDROJ: NHL.com

AUTOR: Matúš Gordiak

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *