New York Rangers zbrojí. Podpísali dve nové posily.

Po neúspešných výkonoch v playoff, kedy podľahli rivalom z New Jersey 4:3 na zápasy, sa rozhodli New Yorčania opäť zbrojiť. Tentokrát vsadili na starších pánov tejto ligy ktorý doplnia káder o skúsenosti.

Blake Wheeler

Aktuálna legenda Winnipegu Jets bola po niekoľkých neúspešných sezónach vykúpená zo zmluvy. Jeho meno je však dobre známe všektým klubom po celej severnej amerike a preto bolo pochopiteľné, že záujem o tohto playmakera bude, aj napriek chýbajúcej forme, vysoký. Netrvalo to v podstate ani deň a Rangers sa chopili svojej šance. Blakea Wheelera si podpísali na rok v hodnote 800 tisíc amerických dolárov ročne.

Zdroj: TSN

Rangers tak doplnia káder nie len o bohaté skúsenosti, zároveň si doplnia chýbajúce pozície v spodnej šestke tímu. Predsa, s pribúdajúcim vekom je jasné, že hráč ako Wheeler má svoje miesto dobre určené.

Jonathan Quick

Americký gólman si prežil hektickú sezónu s úspešným koncom. V drese Los Angeles Kings zažil svoju najhoršiu kariérnu sezónu. 31 zápasov, priemer 3.5 gólu na zápas a hrozivých .876%. To prinútilo vedenie Kráľov ku tradu brankárskeho velikána. Stalo sa tak, a do columbusu putoval za Joonasa Korpisala.

Quick však odmietal hrať za klub z Ohia a vydobil si opätovný trade, tentokrát do Vegasu Golden Knights. Tento trade už tak ľahko neoľutoval, nakoľko vyhral s tímom svoj tretí kariérny Stanley Cup, hoci ako v pozícií brankárskej trojky.

Zdroj: Sporting news

Jonathan Quick sa upísal New Yorku Rangers podobne ako aj Blake Wheeler, na jeden rok, v celkovej hodnote 825 tisíc dolárov ročne. Tento podpis zároveň určuje Quickovi aj jasnú rolu brankárskej dvojky. Chrbát mu bude kryť Igor Shesterkin.

Otázna je ale budúcnosť minuloročnej brankáskej dvojky, Jaroslavom Halákom. Ten dosť možno zmení klub a v hre môže byť aj koniev kariéry.

ZDROJ: Sky Sports

AUTOR: Matúš Gordiak

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *