Mike Babcock rezignoval na pozícii trénera Columbusu. Kto ho nahradí?

Pred pár dňami prinieslo niekoľko novinárov a webov informáciu o rezignácii 60-ročného Kanaďana z pozície hlavného trénera Columbusu Blue Jackets. Stalo sa tak aj napriek tomu, že neodkaučoval svoj tím ani v jednom zápase.

Podľa viacerých zdrojov sa Babcock dopustil niekoľkých prehreškov, ktoré nemali s fungovaním normálneho hokejového tímu nič spoločné. Jedným z nich bolo aj žiadanie kapitána Boona Jennera o ukázanie súkromných fotografií v jeho mobile, čo neskôr potvrdil sám Jenner, a taktiež jeho tímový kolega Johnny Gaudreau.

„Skupina našich vlastníkov je veľmi sklamaná a frustrovaná z udalostí, ktoré sa za posledné týždne udiali. Počas celého diania sme boli v kontakte s Johnom Davidsonom, Jarmom Kekalainenom a našim manažmentom.“

Z vyjadrenia vlastníkov Columbusu Blue Jackets

Po už spomínanej kauze sa organizácia v oficiálnom vyjadrení zaviazala k okamžitému ukončeniu spolupráce s Mikom Babcockom, a taktiež oznámili aj meno jeho následníka.

„S trénerom Babcockom sme s okamžitou platnosťou ukončili spoluprácu a následne sme sa dohodli na spolupráci s Pascalom Vincentom, ktorý bude viesť náš tím do ďalšej sezóny na pozícii hlavného trénera.“

Z vyjadrenia vlastníkov Columbusu Blue Jackets

Pascal Vincent pôsobil v posledných dvoch sezónach ako asistent hlavného trénera na lavičke „modrokabátnikov“. V NHL to bude na pozícii hlavného trénera jeho premiéra, keďže aj v rokoch 2011-2016, kedy pôsobil vo Winnipegu, okúsil tiež len miesto asistenta trénera. Skúsenosti z miesta hlavného kormidelníka má päťdesiatjedenročný Kanaďan z AHL, kde bol hlavným trénerom Manitoby Moose, a z QMJHL, kde pôsobil vo viacerých tímoch.

V prípade, ak by Blue Jackets neboli spokojní so službami svojho bývalého asistenta, naskytujú sa aj možnosti v podobe viacerých skúsených kormidelníkov, ktorí su bez zmluvy. Jedným z nich je napríklad Gerard Gallant, ktorý v minulej sezóne viedol „jazdcov“ z New Yorku. V jeho prospech hrajú napríklad osobné úspechy: trojnásobný nominant na Jack Adams trophy za najlepšieho trénera, pričom ju raz aj vyhral, a víťaz Memorial Cupu. Nevýhodou je, že podľa skúseností s jeho trénovaním nie je práve tým, ktorý by mal viesť tím s dlhodobým projektom.

Ďalším možným adeptom by mohol byť napríklad aj Darryl Sutter. Bývalý tréner Calgary síce nemá v obľube nasadzovanie mladších hráčov a stavia na prvé miesto skúsenosti, avšak aj napriek tomu hrá v jeho prospech pripravenosť hráčov, či už na ľade, alebo mimo neho, a taktiež schopnosť pomôcť hráčom k tomu, aby vyhrávali čo najviac zápasov.

V možnostiach tímu by mohol prípadne figurovať aj šesťdesiattriročný Claude Julien, ktorý je bezpečnou voľbou a mohol by vedieť dodať tímu schopnosti, ktoré potrebujú na dosiahnutie svojich cieľov. Pämatný je preňho napríklad zisk Stanley cupu s Bostonom Bruins, kedy vyhrali ligu prvý raz od čias Bobbyho Orra a Phila Esposita.

Autor: Ján Koštial

Foto: Jason Mowry/Getty Images

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *