Bedard zahviezdil na turnaji prospektov v drese Blackhawks!

Bedard bude debutovať v základnej časti sezóny za Chicago až 10. októbra, ale pripojil sa k svojim kolegom v St. Paul v Minnesote na turnaji prospektov. Hneď vo svojom prvom zápase v drese Blackhawks dosiahol hattrick pri víťazstve Chicaga nad St. Louis 5:0.

Prvý hráč draftu 2023 sa dočkal svojho prvého gólu v noci na konci druhej tretiny, keď presnou strelou zápästím prekonal Willa Cranleyho z Blues a zvýšil na 2:0 pre Blackhawks.

Potom 18-ročný mladík pri svojom druhom góle roztočil kolotoč. Keď Blackhawks viedli 3:0, Bedard udržal puk na vonkajšej strane, predal prihrávku na zadný mantinel obrancom a využil priestor, ktorý sa mu naskytol. Keď Bedard uvidel brankára hlboko v jeho bránkovisku, opäť predviedol krásne uvoľnenie a strelou do horného rohu zvýšil na 4:0 pre Chicago.

Bolo vidieť ako je Bedard hladný po hattricku. V tretej tretine sa mu to aj podarilo, Bedard nabehol na stred, prihral a napriek tomu, že mal pred sebou obrancu, vypustil ďalšiu úchvatnú strelu, na ktorú brankár nemal šancu zareagovať.

Na poriadnu oslavu hattricku si však 18-ročný fenomén bude musieť ešte chvíľu počkať. Hoci sa fanúšikovia pokúšali hodiť svoje čiapky na ľad, zabránila im v tom ochranná sieť obkolesujúca klzisko. Ak Bedard plní svoje očakávania, nebude musieť čakať dlho.

V minulej sezóne v tíme Regina Pats vo WHL zaznamenal úchvatnú sezónu, keď v 57 zápasoch nazbieral 143 bodov (71 gólov a 72 asistencii) a stal sa prvým hráčom WHL, ktorý dosiahol hranicu 140 bodov od sezóny 1995/1996.

Autor: Adrián Glett