Na svoje 18. narodeniny nikdy nezabudne. Connor Bedard podpísal nováčikovský kontrakt s Chicagom Blackhawks!

Chicago Blackhawks sa postaralo o to, aby pondelkové 18. narodeniny Connora Bedarda boli ešte pamätnejšie. Blackhawks a Bedard sa dohodli na podmienkach trojročnej vstupnej zmluvy v hodnote 950 000 dolárov.

Blackhawks si Bedarda, ktorý je považovaný za potenciálny generačný talent, vybrali 28. júna ako číslo 1 na drafte NHL 2023. Nebolo pochýb o tom, či Bedard podpíše s Blackhawks vstupný kontrakt, ale otázkou bolo, kedy. Keďže Blackhawks ani Bedard sa nikam neponáhľali, rozhodli sa počkať, kým Bedard oficiálne dovŕši 18 rokov, a zmluvu dokončiť.

Bedard je považovaný za najtalentovanejšieho hráča od čias draftovania Connora McDavida a Austona Matthewsa. Bedard sa bude v budúcej sezóne snažiť presadiť v tíme Blackhawks po tom, čo dominoval vo WHL v tíme Regina Pats a v 57 zápasoch zaznamenal 71 gólov a 72 asistencií, čo predstavuje 143 bodov.

Svojimi 2,51 bodmi na zápas sa vyrovnal bývalému útočníkovi Pittsburghu Penguins Robovi Brownovi, ktorý v sezóne 1985/1986 nazbieral 173 bodov v 69 zápasoch v Kamloops. Bedard sa nedávno zúčastnil na rozvojovom kempe Blackhawks a prvýkrát spoznal organizáciu a mesto.

Bola to veľká zábava. Dostal som sa sem, bol som rád, že to bolo tak trochu hneď po drafte, dostať sa do mesta, vidieť všetko a samozrejme spoznať celý personál, všetkých hráčov a byť tu a vidieť zázemie a všetko. Veľmi sa mi to páčilo a zažil som veľa zábavy

Povedal Bedard.

Od Bedarda sa po odchode dlhoročného kapitána Jonathana Toewsa čaká naozaj veľa. Očakáva sa, že nastúpi a bude centrom číslo 1 v tíme Blackhawks od prvého zápasu v sezóne 2023/2024.

Blackhawks v tejto sezóne urobili viacero zmien v kádri s ohľadom na Bedarda, získali bývalého víťaza Hartovej trofeje Taylora Halla a udržali si v prvej šestke Andreasa Athanasioua, aby Bedardovi poskytli aspoň nejaký talent, s ktorým by mohol hrať v chicagskej skupine útočníkov.

Bedardov šesťciferný strop by mohol byť najväčšou výhodnou zmluvou v lige do jej ukončenia v sezóne 2025/2026. V tom čase bude môcť podpísať pomerne lukratívnu druhú zmluvu, keďže sa očakáva, že platový strop do tej doby narastie na 92 miliónov dolárov.

Medzi útočníkmi do 25 rokov, ktorí sa objavia v prvej šestke Chicaga v budúcej sezóne, bude patriť aj 17. hráč draftu 2020 Lukas Reichel, ktorý má za sebou niekoľko výborných sezón v nižšej súťaži AHL v tíme Rockford IceHogs a vlani si v 23 zápasoch v drese Blackhawks pripísal 15 bodov.

Autor: Adrián Glett

Foto: ESPN.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *