Najväčšie sklamanie tejto sezóny? Slováci na drafte 2023 #1

Počas minulého roka ešte patril medzi naše najväčšie hokejové nádeje pre tohtoročný draft, skauti ho vo svojich rankingoch mali zvyčajne na hranici prvého a druhého kola, no dnes nie je isté, či si ho vôbec nejaký tím z NHL vyberie.

Slovenský krídelník Ondrej Molnár prvýkrát zaujal v sezóne 2019/20, keď ako 15-ročný dokázal v slovenskej lige do 18 rokov nazbierať 55 bodov v 46 zápasoch. Už vtedy ukazoval svoj veľký potenciál, hlavne jeho najväčšiu prednosť – korčuľovanie.

V nasledujúcej sezóne začal pôsobiť aj v projekte slovenskej osemnástky. Väčšinu sezóny odohral v Slovenskej Hokejovej Lige, ale odbyl si aj premiéru v Tipos Extralige. Podarilo sa mu to vo veku 15 rokov 9 mesiacov a 19 dní a stal sa tak tretím najmladším hráčom so štartom v našej najvyššej súťaži. Mohol prekonať aj rekord Mariána Gáborika, ktorý vo veku 16 rokov a 27 dní strelil svoj prvý gól v našej extralige, no ten sa mu získať nepodarilo.

Najväčšou hokejovou udalosťou leta 2021 bol bezpochyby 30. ročník Hlinka Gretzky Cupu. Slováci obsadili 2. miesto, keď vo finále prehrali 2:7 s Ruskom, ale prezentovali sa nádherným, ofenzívnym a rýchlym hokejom. Nemalú zásluhu na tom mal aj Molnár. S Dvorským a Čiernikom vytvorili úžasné útočné trio, získal 6 kanadských bodov v 5 zápasoch a na konci sa radoval z tímového úspechu.

Spomínaný Hlinka Gretzky Cup bol pre Molnára výborny vstup do novej sezóny. Počas ročníka 2021/22 si zahral za tímy Nitry a Slovenskej osemnástky v slovenskej lige do 18 rokov, slovenskej lige do 20 rokov aj Slovenskej Hokejovej Lige, no najviac štartov mal v slovenskej extralige, kde však zvyčajne nastupoval v 4. útoku. Nedostával veľa priestoru, čo sa odzrkadlilo aj na jeho štatistikách, v 30 zápasoch len 2 kanadské body.

V závere sezóny sa v národnom drese predstavil na Majstrovstvách sveta do 18 rokov I. divízie. Patril k ofenzívnym lídrom turnaja, dostal sa do TOP5 v kanadskom bodovaní a v závere oslavoval postup späť medzi elitu. Sezónu ukončil v dobrom rozpoložení a čakala ho letná príprava pred najdôležitejšou sezónou v jeho kariere.

Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Cieľ pre jeho draftovú sezónu bol jasný, vybojovať si viac priestoru v Nitre, presadiť sa v extralige a udržať alebo vylepšiť svoje postavenie v draftových rebríčkoch. To sa mu úplne nepodarilo, zvyčajne nastupoval v 3. útoku a nedostával toľko priestoru, koľko by si predstavoval. Avšak s ohľadom na priestor, ktorý dostával, sa dali jeho výkony hodnotiť pozitívne. Strelil svoj prvý gól v extralige, vyznačoval sa výborným korčuľovaním a vedel zvýšiť tempo hry vždy, keď mal puk na hokejke. Niet divu, že ho skauti radia medzi najlepších korčuliarov tohto draftu.

Najväčší zlom v jeho kariére prišiel 7. decembra 2022. Hokejovú verejnosť obletela správa, že sa na školskom florbalovom turnaji pobili 2 hokejoví reprezentanti, konkrétne Ondrej Molnár a Adam Sýkora. Polícia vzniesla voči Molnárovi obvinenie a následkom toho bol vylúčený z prípravy pred Majstrovstvami sveta do 20 rokov a nezahral si ani na aprílových Majstrovstvách sveta do 18 rokov. Prípad nie je dodnes uzavretý.

Tesne po tomto incidente sa presunul do tímu Erie Otters, ktorý pôsobí v kanadskej juniorskej súťaži OHL. Spočiatku sa Ondrej chytal veľmi dobre, bodovo aj herne. Po niekoľkých zápasoch však prišiel zlom a potom to s jeho výsledkami šlo z kopca. Erie Otters bol jeden z najhorších tímov v lige a Molnár zakončil sezónu s 19 kanadskými bodmi v 34 zápasoch.

O talente Ondreja nemožno pochybovať, ale po udalostiach, ktoré sa počas jeho draftovej sezóny stali a po jeho výkonoch v druhej polovici sezóny, je veľmi neisté, či na drafte začujeme jeho meno. Nám neostáva nič iné, len dúfať, že si ho niekto vyberie, chopí sa šance a bude naňho opäť radosť pozerať.

Autor: Alex Höger

Foto: sportnet.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *