Shane Doan prichádza do Toronta!

Bývalý kanadský hokejista a dlhoročný kapitán Arizony Coyotes, Shane Doan, sa pripojí k tímu Toronta, kde bude slúžiť ako špeciálny poradca generálneho manažéra Brada Trelivinga.

Vo svojej prestížnej 21-ročnej hráčskej kariére v NHL, kde pôsobil v jednom klube: vo Winnipeg Jets, ktorí sa neskôr presťahovali do Phoenixu a v súčasnosti nesú názov Arizona Coyotes, odohral 1540 zápasov a pripísal si 972 bodov.

Po ukončení hráčskej kariéry v roku 2017 sa pripojil k front office NHL, kde spolupracoval s vedúcimi pracovníkmi a súťažným výborom NHL. Do Arizony sa vrátil v roku 2021, kde počas dvoch sezón pracoval ako šéf rozvoja hokeja.

Prostredníctvom svojich viac ako 1500 odohratých zápasov v NHL, manažérskych úloh, toho, že bol kapitánom tímu NHL viac ako desať rokov a bol jednoducho úžasným človekom, sa Shane dotkol všetkých aspektov hry, vďaka ktorým sa skvele hodí ku „javorovým listom“.

Brad Treliving o Doanovi

Naposledy pôsobil ako asistent generálneho manažéra hokejovej reprezentácie Kanady a získal zlato na majstrovstvách sveta 2023 IIHF. Taktiež pôsobil ako generálny manažér kanadského olympijského tímu na zimných olympijských hrách 2022 v Pekingu, na majstrovstvách sveta 2022 IIHF a na Spengler Cupe v rokoch 2021 a 2022.

Zdroj: usatoday.com

Autor: Petra Franeková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *