Nate Thompson ukončil po 15 sezonách v NHL svojí kariéru.

Tento osmatřicetiletý americký útočník vystřídal v NHL 9 týmů. Nyní se rozhodl ukončit svou kariéru. Pojďme se podívat na jeho cestu.

Jeho začátku v NHL pomohl Boston, ten si ho totiž vybral v 6. kole draftu 2003. První dvě sezony po draftu však Nate zůstal v organizaci WHL, kde hrál doposud. Až v roce 2006 se konečně dočkal. Bruins s ním podepsali vstupní smlouvu, ale na ledě hlavního týmu se moc neohřál. Většinu sezony totiž strávil v AHL, kde si připsal za 74 zápasů 18 bodů. Právě v AHL strávil i druhou sezonu, kde výsledky byly už lepší, v 75 zápasech si připsal 39 bodů. Po dvou letech byl Nate umístěn na seznam volných hráčů.

Těsně před začátkem sezony 2008/2009 si ho odtud vytáhl New York. Tady se na něho opravdu těšily, aby Thompson mohl do hlavního týmu, na farmu byl poslán obránce Brett Skinner. Jeho sezonu však hodně pozastavila zranění, kterých si připsal dost. Utrpěl totiž zranění ramene, zranění třísel a později zlomeninu kotníku. Uzdravení nějakou chvíli trvalo a tak si na své konto připsal 4 body ve 39 utkáních. Bylo velkým překvapením, když s ním Islanders prodloužili smlouvu ještě o 1 rok. Následující sezona se už obešla bez zranění, ale opět s velmi nízkým bodovým stavem, konkrétně 6 body ve 39 zápasech. Byl tak opět umístěn na seznam volných hráčů.

Nyní po něm sáhla Tampa, v té se mu dařilo hlavně na vhazování. Jeho procentuální úspěšnost byla 56,9%, což není vůbec špatné. Roku 2011 s ním Tampa prodloužila smlouvu o dva roky, v té době měl na kontě 25 bodů ze 79 startů. Roku 2013, během sporů mezi NHL a NHLPA se vrátil do své rodné Aljašky, kde si připsal 21 bodů ve 24 startech, inu doma se ukázal hezky. Po sporech se ihned vrátil do Tampy a ta s ním prodloužila smlouvu o 4 roky. O rok později byl Nate vyměněn do Anaheimu.

Zde se objevil hned první sezonu v 80 zápasech, kde si připsal 18 bodů. Hned na konci roku však dostal suspendaci na 4 zápasy. Další roky se mu u Ducks moc nedařilo, nesbíral body, nebyl produktivní, a tak zbytek sezony strávil na farmě. Poté byl opět na seznamu volných hráčů, odtud si ho vytáhla Ottawa.

Hned první den se Senators podepsal dvouletou smlouvu. Stal se pevným článkem čtvrté formace, ale opět se ozvalo zranění. To ho vyřadilo na 2 měsíce a Nate tak o svoje místo přišel. Hned další rok ale přišel pro Thompsona velmi lákavý obchod. Byl vyměněn do Los Angeles.

Pro něj to byla obrovská radost, mohl totiž ukázat, jaký agresivní hráč v něm je více než doposud. To se ale nestalo, počet trestných minut byl zatím nejnižší. Zároveň byl poprvé stálým hráčem přesilovek. V 53 zápasech si tak připsal 6 bodů a 17 trestných minut. Roku 2019 byl součástí velkého obchodu a byl tak vyměněn do Montrealu.

Zde byl poslán do AHL, jelikož o to Montrealu šlo. Potřeboval kompletně pozměnit čtvrtou formaci, protože už dlouho nefungovala. Ve 25 zápasech si připsal 7 bodů a Montreal s ním prodloužil smlouvu na 1 rok v hodnotě 1 milionu dolarů. Byl také mentorem pro mnoho mladých hráčů a díky tomu si vysloužil přezdívku strýček Nate. Roku 2020 byl poslán do Philadelphie.

Hned první sezonu u Flyers se ale opět ozvalo zranění a Nate byl tak pozastaven na 3-4 týdny. Vše mu ale hrálo do karet, protože přišla pandemie Covid, a tak nebyl jediným hráčem s méně zápasy. Philadelphia se dostala i do playoff a Nate byl v „bublině“( skupina 31 hráčů, kteří při pandemii mohli hrát). Roku 2020 však souhlasil s nabídkou od Winnipegu na 750 tisíc dolarů.

Nate v dresu Philadelphie připravený na vhazováni/ SportSnaut

Opět se nic nezměnilo a i tady fungoval Nate jako hráč čtvrté lajny. Velmi se mu tady dařilo, v téhle lajně si všichni sedli a chemie mezi nimi se nedala přehlédnout. U Winnipegu také oslavil milník 800 zápasů, což se mu povedlo teprve jako 3. hráči z Aljašky. Pandemie Covid se ale vrátila, nezastavila už utkání, ale uzavřela hranice. Pro Natea to bylo náročné, v Minnesotě měl totiž syna a nevěděl, jak dlouho ho neuvidí. Šlo to vidět i na stylu hry, který rapidně zhoršil. Možná i to bylo důsledkem, že čtvrtá formace byla nasazována jen výjimečně do bojů o Stanley Cup.

Následně dostal druhou šanci od Philadelphie, ale jak se ukázalo, dlouhé trvání to nemělo. Byl hned po sezoně, ve které si připsal 3 body ve 33 zápasech opět na seznamu volných hráčů. Odtud si ho vytáhlo Los Angeles, ale domluvil se, že celou sezonu stráví na farmě. Zde si ve 30 zápasech připsal 6 bodů. Už dlouho se spekulovalo, že právě tohle byla jeho poslední sezona, oficiální verdikt však padl až nyní.

Nate odchází do důchodu ve svých 38 letech. Na svém kontě má 844 odehraných zápasů, 170 bodů a 401 trestných minut.

Autor: Tereza Schillerová

Foto: YardBarker

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *