Nečakaná výmena v NHL! Jamie Drysdale smeruje do Flyers za prospekta Gauthiera.

Pomerne nečakane prišla v noci správa o výmene medzi Anaheimom Ducks a Philadelphiou Flyers. Na hodnotenie tohto tradu si však budeme musieť počkať, keďže z oboch strán ide o krok do budúcnosti.

Anaheim získal elitného prospekta Cuttera Gauthiera, na ktorého ukázalo vedenie Flyers v roku 2022 z 5. pozície draftu. Ako protihodnotu poslal generálny manažér Pat Verbeek pravého obrancu Jamieho Drysdala, ktorý bol draftovaný zo 6. miesta v roku 2020 a tiež druhé kolo draftu roku 2025.

Čerstvý víťaz juniorského šampionátu Cutter Gauthier si turnaj vo Švédsku náramne užil, nie len že ho vyhral, bol tiež jedným z troch najlepších hráčov USA, zaznamenal najviac asistencií spomedzi všetkých hráčov a ocitol sa aj v najlepšom tíme MSJ a tiež bol vyhlásený najlepším útočníkom. Gauthier už druhou sezónou nastupuje v univerzitnej NCAA, kde zatiaľ odohral 17 zápasov s bilanciou 13+10. Talentovaný útočník sa tiež mimo iné predstavil aj na posledných seniorských MS, kde potvrdil svoju úlohu strelca a za 10 duelov stihol 7 presných zásahov a aj 2 asistencie.

Naopak, nešťastné obdobie má dlhodobo pravý obranca Jamie Drysdale. Rodák z Toronta pomerne v mladom veku vletel do NHL, prezentoval sa tam solídnymi výkonmi, no kaziť sa to začalo počas sezóny 2022/23, kedy 28.10. utrpel zranenie v dolnej časti tela v zápase proti Vegas Golden Knights. Toto zranenie ukončilo mladému bekovi sezónu, počas ktorej tak odohral len 8 duelov (0+0). Táto skutočnosť mu následne veľmi nepomáhala ani vo vyjednávaní nového kontraktu, kedy to bola spolu s ním a aj so Zegrasom poriadna dráma, napokon podpísal pred aktuálnym ročníkom zmluvu na 3 sezóny s priemerným platom 2,3 milióna dolárov ročne. Počas tejto sezóny sa Jamie opäť trápil so zdravotnými komplikáciami, zatiaľ odohral 10 zápasov (1+4) a nedávno sa po ďalšom zranení v dolnej časti tela vrátil do zápasového kolotoča.

,,Samozrejme, bolo to ťažké rozhodnutie vymeniť Jamieho Drysdalea. Je to nádejný mladý obranca, ale keď som posledný mesiac sledoval náš tím, mali sme problém dávať góly. Táto príležitosť sa naskytla a naozaj sme začali vážne uvažovať. Ako čas plynul za posledný mesiac, tlačili sme na to, aby sa dohoda uskutočnila.“

Poznamenal GM Anaheimu, Pat Verbeek.

zdroj titulnej fotky: Daily faceoff

autor článku: Štefan Špak

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *