New Jersey po prvýkrát hostí NHL Stadium Series!

Národná hokejová liga (NHL) nedávno oznámila, že ročník 2024 NHL Stadium Series sa uskutoční 17. až 18. februára na štadióne MetLife.

Je to prvýkrát, čo New Jersey bude hostiť toto prestížne podujatie, ktoré sa zrealizuje na štadióne MetLife, ktorý je domovom New York Giants a New York Jets. Štadión sa nachádza v East Ruderford, New Jersey, a má kapacitu približne 82 500 ľudí.

Na podujatí sa zúčastnia štyri tímy: New Jersey Devils, Philadelphia Flyers, New York Rangers a New York Islanders. V sobotu, 17. februára budú Devils hostiť Flyers a v nedeľu, 18. februára sa stretnú Rangers s Islanders. Pôjde o 40. a 41. vonkajší zápas v základnej časti NHL.

Devils sa zúčastnili jedného predchádzajúceho vonkajšieho zápasu v roku 2014, kde nastúpili proti New York Rangers, a prehrali vysoko 7:3. Päť hráčov na súpiske 2022/2023 sa zúčastnilo spomínaného vonkajšieho zápasu NHL: Ryan Graves, Erik Haula, Ondrej Palát, Brendan Smith a Tomáš Tatár. Z týchto piatich hráčov sú v tíme na nasledujúcu sezónu podpísaní iba Palát a Smith.

Samozrejme, celý náš tím je naozaj nadšený, že môžeme hrať vonku v New Jersey. Je to niečo, čo som nikdy nezažil, a určite to bude udalosť, na ktorú budem spomínať.

Nico Hischier, kapitán New Jersey

Zdroj: NHL

Autor: Petra Franeková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *