NHL sa po roku opäť vracia do Európy: V hlavnom meste Švédska čakajú fanúšikov až 4 zápasy

Po niečo vyše roku sa najlepšia hokejová liga sveta vracia do Európy. V minuloročnej edícii NHL Global Series privítalo Fínske Tampere Colorado a Columbus. V tomto ročníku nabrala táto akcia ešte ďalší rozmer. Štokholm tentokrát privíta až 4 mužstvá NHL, ktoré odohrajú navzájom 4 zápasy.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Do metropoly Švédska pricestuje Toronto Maple Leafs, Detroit Red Wings, Minnesota Wild a Ottawa Senators. Na svoje si prídu samozrejme švédski priaznivci, ktorí privítajú mnohé domáce hviezdy. Či už Williama Nylandera, Lucasa Raymonda, Jonasa Brodina, alebo Filipa Gustavssona. Do Štokholmu by malo pricestovať dokopy 12 reprezentantov troch koruniek.

NHL Global Series sú však určite zaujímavou udalosťou aj pre európskych fanúšikov. Ide o jedinečnú príležitosť zažiť najlepšiu ligu sveta na vlastnej koži za násobne lepšiu cenu, za akú by cestovali do USA. Z čoho však benefitujú úplne všetci priaznivci NHL z Európy sú časy zápasov, ktoré sú logicky prispôsobené času vo Švédsku a nie v USA.

Program NHL Global Series Sweden

  • Štvrtok 16.11. 20:00Detroit Red Wings vs Ottawa Senators
  • Piatok 17.11. 20:00 – Toronto Maple Leafs vs Detroit Red Wings
  • Sobota 18.11. 17:00 – Ottawa Senators vs Minnesota Wild
  • Nedeľa 19.11. 14:00 – Minnesota Wild vs Toronto Maple Leafs

Formát štyroch zápasov v jednom meste krátko po sebe je v porovnaní s predošlými akciami NHL v Európe netradičný. V okolí Avicii Arény v Štokholme sa očakáva akási festivalová atmosféra, o ktorej hovoril aj zástupca komisionára NHL, Bill Daly. „Mysleli sme si, že štyri tímy namiesto dvoch vytvoria v meste atmosféru ako na festivale, čo by mohlo byť pre ľudí veľmi zaujímavé. Okrem Severnej Ameriky práve zo Švédska pochádza najviac hráčov NHL, takže je to veľmi dôležitý trh, na ktorom sa musíme predávať.“ podotkol Daly.

Na svoje si prídu nielen fanúšikovia, ale aj samotní hráči. Predsa len bude v Štokholme aj trochu času na spoznávanie mesta, na čo počas sezóny býva čas iba málokedy. Sprievodcov hráčom robia väčšinou domáci hráči, čoho si je dobre vedomý aj William Nylander: „Tak to chodí aj v sezóne. Keď ideme do mesta, odkiaľ niekto pochádza, tak sa toho niekto ujme a poukazuje nám mesto. Teraz sme u mňa doma, tak budem robiť sprievodcu ja.“

Práve švédsky krídelník príde do svojho rodného mesta vo fantastickej forme. V 14 zápasoch má na konte 21 kanadských bodov. Od začiatku sezóny ťahá nepretržitú bodovú sériu a patrí k špičke produktivity v NHL.

Nielen švédski hokejisti sa ale tešia na veľkú podporu. Hviezda Ottawy, Tim Stützle, očakáva až 15-člennú výpravu rodiny a kamarátov. „Ja som ako dieťa nemal nikdy príležitosť vidieť zápas NHL naživo, takže viem čo to znamená, najmä pre deti. Je to skvelý spôsob ako propagovať hokej v Európe, keďže hlavne u nás v Nemecku je oveľa populárnejší futbal. Liga ide hore každým rokom a je dobré, že to uvidí na vlastné oči aj Európa.“ povedal hviezdny nemecký útočník.

Autor: Michal Semko

FOTO: nhl.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *