Odpísaný, no vstal z popola a je hlavný kandidát na zisk Norris trophy.

Nicklas Lidström či Börje Salming sú mená, medzi ktoré sa zaradil aj Erik Karlsson. Nielen že sa v tejto sezóne stal v poradí iba tretím švédskym obrancom so ziskom viac ako 700 bodov, ale je aj hlavným kandidátom na zisk Norris trophy.

Blíži sa nám koniec základnej časti, kde sme mali možnosť vidieť množstvo prekvapení. Jedným z nich je aj 32-ročný švédsky obranca v službách San José Sharks Erik Karlsson. Kto by to bol povedal, že po troch katastrofálnych sezónach uvidíme Erika Karlssona opäť na vrchole.

Víťaz Norris trophy z roku 2017 prestupoval ku žralokom s jasným cieľom a to dostať ich až na vrchol. Opak bol však pravdou.

San José rok čo rok okupujú dno tabuľky a nič nenasvedčuje tomu, že by sa to malo v blízkej dobe zmeniť. Mnohí už nad ním lámali palicu, kvôli katastrofálnym výkonom a kontraktu, vďaka ktorému si príde na 11,5M dolárov ročne. No v tejto sezóne patrí medzi najlepších obrancov v NHL.

V tejto sezóne si pripísal 23 gólov a 75 asistencií, čo ho činí suverénne najproduktívnejším obrancom tejto sezóny. Dokonca dokázal prekonať svoje osobné maximum zo základnej časti sezóny 2015/16, kde si pripísal 82 kanadských bodov, to ešte v drese Ottawy Senators.

Fakt, že Erik Karlsson získa Norris trophy, je veľmi reálny. Nakoľko momentálne nenájdeme tak dominantného obrancu v tejto sezóne. Karlsson je jedným z mála svetlých bodov v inak pochmúrnej sezóne žralokov.

Erikovi Karlssonovi stačia 2 body na dosiahnutie magických 100 bodov. Ak by tento míľnik dosiahol, stal by sa prvým obrancom v NHL od sezóny 1991/92, ktorému sa to podarilo. Naposledy sa to podarilo Brianovi Leetchovi v drese New Yorku Rangers.

Tento míľnik sa podarilo dohromady prekonať 14-krát. Šesťkrát dokázal túto métu pokoriť Bobby Orr, päťkrát Paul Coffey, a raz to dokázali Al MacInnis, Denis Potvin a Brian Leetch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *