Patrick Sharp oficiálne menovaný do pozície asistenta hokejových operácií Flyers.

Generálny manažér organizácie Philadelphia Flyers Daniel Briere vymenoval Patricka Sharpa do pozície Špeciálneho asistenta hokejových operácií.

41- ročný bývalý center tak bude zahrnutý vo všetkých hokejových operáciách klubu. Taktiež sa bude zameriavať aj na vývin mladých prospektov organizácie.

„Som rád, že môžem oznámiť príchod Patricka Sharpa do organizácie. Je to človek s niekoľkoročnými schopnosťami na ľade aj mimo neho. Taktiež je špeciálny vďaka jeho hokejovým znalostiam na ľade aj mimo neho.“

Daniel Briere, GM Flyers

Sharp so sebou určite prinesie do klubu pozitívnu mentalitu vďaka jeho 16-ročnej profesionálnej kariére v najlepšej lige sveta. Ako asistentovi kapitána sa mu podarilo s Chicagom Blackhawks vyhrať trikrát Stanleyho pohár v rokoch 2010, 2013 a 2015. Na drafte v roku 2001 bol draftovaný práve organizáciou Flyers z 3. kola. Vďaka tomu bol súčasťou tímu Philadelphia Phantoms, ktorý bol farmou Flyers, a s ktorým Sharp vyhral Calderov pohár.

Na medzinárodnej scéne reprezentoval Kanadu v rokoch 2008 a 2012. V roku 2014 si odniesol z Olympijských hier v Soči zlatú medailu.

Autor: Ján Koštial

Foto: Getty Images

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *