New York Rangers má nového trénera. Bude to Peter Laviolette.

Po neúspešnom ťažení v play-off najprestížnejšej hokejovej ligy sveta, sa New York Rangers rozhodlo vyhodiť ich hlavného trénera Gerarda Gallanta. Nahradí ho bývalý tréner Washingtonu Capitals Peter Laviolette.

New York Rangers ukončil spoluprácu s Gerardom Gallantom po vypadnutí v prvom kole play-off, proti New Jersey Devils 3:4 na zápasy. Gallant mal aj ostrú výmenu názorov s generálnym manažérom Chrisom Drurym. Po tom, čo Rangers pred play-off posilnili hráči ako Vladimir Tarasenko či Patrick Kane, boli považovaní za najväčších kandidátov na zisk Stanley Cupu. To sa im podarilo naposledy v sezóne 1993/1994.

Toto dlhé 29-ročné čakanie, by mal prerušiť Američan Peter Laviolette. „Jazdci“ budú už piatym tímom Metropolitnej divízie, ktorý Peter Laviolette počas svojich 21 sezón v NHL trénoval, ale pravdepodobne najúspešnejšou organizáciou, ktorú počas svojej kariéry zdedil.

Laviolette skončil v tíme Washigtonu Capitals už v polovici apríla po tom, čo sa mu nepodarilo kvalifikovať do play-off, bolo to vôbec prvýkrát v jeho trojročnom pôsobení v organizácii. V ostatných dvoch sezónach s Capitals vypadol už v prvom kole.

Aj napriek tomu, že Peter Laviolette v posledných sezónach nebol úspešný, v sezóne 2005/2006, keď bol len štvrtý rok trénerom v NHL, získal s Carolinou Hurricanes Stanleyho pohár.

Laviolette je bezpochyby jedným z najskúsenejších trénerov v NHL. Okrem toho, že kladie dôraz na agresívny forčeking a jasnú defenzívnu štruktúru, dokáže robiť výborné strategické ťahy aj počas hry. Rangers mali v tomto smere problémy pod vedením Gallanta, ktorý vo svojom trénerskom štýle uplatňoval oveľa voľnejší prístup.

Generálny manažér New Yorku Rangers si dal načas s hľadaním nového trénera. Nakoľko nového trénera už vymenovali tímy ako Calgary Flames (Ryan Huska), Columbus Blue Jackets (Mike Babcock), Nashville Predators (Andrew Brunette), Anaheim Ducks (Greg Cronin) alebo napríklad aj Washington Capitals (Spencer Carbery).

Autor: Adrián Glett

Foto: Jess Rapfogel/AP

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *