Pospíšil dostal trest, Tatar ukončil negatívnu bodovú šnúru, dvojbodový Slafkovský a dvaja povolaní Slováci do prvého tímu

Máme za sebou ďalší veľmi pestrý týždeň v NHL a spolu s ním aj týždenný súhrn Slovákov. Rozoberieme si zápasy klubov kde hrávajú Slováci konkrétne Tampa Bay Lightning, Seattle Kraken, Calgary Flames, New Jersey Devils, Montreal Canadiens a Anaheim Ducks.

Pavol Regenda

V stredu večer bol Regenda povolaný do NHL a o pár hodín neskôr odohral svoj prvý zápas v tejto sezóne. Vo štvrtok o 4:00 si Anaheim Ducks zahrali proti Ottawe. Podarilo sa im zvíťaziť 2:1, ale Regenda v zápase bez kanadského bodu, žiadne +/-, 1 strelu na bránu mal, a jeho ice time bol 12:15. V priebehu piatka ho znova poslali do AHL (San Diego Gulls).

Juraj Slafkovský

Stredu ráno hral Montreal proti Nashvillu a víťazne 4:3 po predlžení. Juraj si zo zápasu neodniesol žiaden kanadský bod, pripísal si dve mínusky, 1 strelu na bránu a ice time mal 17:56. V piatok odohrali moc nepodarený zápas s Carolina Hurricanes s prehrou 1:4. Pripísal si jednu strelu na bránu, dve mínusy, žiaden bod s ice timom 18:30. Nedeľa v noci rozhodne patrila Slafkovskému. Postavili si Torontu a aj napriek prehre 2:3 si nemôže sťažovať. V každom góle Canadiens mal prsty čiže 2 asistencie, 3 strely na bránu, s poslednou delovkou trafil tyčku a ice time mal 21:23. Juraj momentálne zaznamenal 33 kanadských bodov (13+20) v 64 stretnutiach.

Martin Pospíšil

Calgary Flames sa v stredu stretli na domácom ľade so Seattle Kraken. Po zápase cítili horkosť z prehry 2:4 spolu s Pospíšilom, ktorý neodchádzal z ľadu šťastne. V 14. minúte bodycheckoval obrancu zo Seattle Kraken. Rozhodcovia mu dali za tento zákrok 5.minút + do konca zápasu, následne ho NHL suspendovala na 3. najbližšie zápasy. Pospíšil v tejto sezóne 15 kanadských bodov (6+9) v 45 zápasoch.

Tomáš Tatar

Na začiatku týždňa cestoval tím Seattle Kraken na zápas s Calgary Flames, odchádzali s 3 bodmi po výhre 4:2. Tatar si zo zápasu neodniesol žiaden bod, získal jednu plusku, mal 0 streľ na bránu a jeho ice time bol 13:43. Bodové suchoty ukončil o deň neskôr s Winnipegom, keď priamym zásahom strelil gól, pripísal si jednu plusku, mal 2 strely na bránu a ice time mal o minútu vyšší ako predtým. Piatok odohral ďalší zápas s Winnipegom prehrou 0:3, bez bodu, s mínuskou, bez strely na bránu a jeho ice time bol 16:35. Tatar má v drese Seattlu momentálne 12 kanadských bodov (7+5) v 32 zápasoch.

Šimon Nemec

Po zmene trénera v New Jersey to chvíľu vyzeralo že sa možno vráti do AHL, stredu bol iba v hľadisku ako zdravý náhradník. V piatok si už zahral proti Sr. Louis Blues s ice timom 17:34, jednou strelou na bránu, bez kanadského bodu a pripísal si jednu mínusku. Sobotu večer hrali s Carolinou Hurricanes, ktorú neporazilo a prehrali 2:4. Ale pre Šimona to bol podarený zápas, síce si pripísal žiaden bod ani strelu ale jeho ice time mal cez 21 minút. Momentálne má Nemec na konte 16 kanadských bodov (2+14) v 42 zápasoch.

Erik Černák

S Tampou sa Erik piatok postavil na domácom ľade Calgary s vysokou prehrou 3:6. Zo zápasu si neodniesol ani bod, bol bez strely na bránu, mal 2 trestné minúty a jeho ice time bol 17:40. V nedeľu proti Philadelphii s vysokou výhrou 7:0 Černák ale neodohral poslednú tretinu. Pri bránke sa dostal do kontaktu s Owenom Tippettom, a utrpel zranenie nohy. Nedokázal sa poriadne postaviť, z ľadu mu pomáhali spoluhráči. Černák odchádzal zo zápasu bez bodu a strely, s jednou pluskou a s ice timom 12:31. Erik zaznamenal v 53 stretnutiach 9 kanadských bodov (1+8).

Patrik Koch

V štvrtok bol do NHL z AHL povolaný aj Patrik Koch, piatok odohral zápas proti Minnesote, ktorý nebol podarený. Spolu s ďalšími štyrmi hráčmi dostal 10 minútový trest a ice time mal necelých 10 minút. Po zápase ho poslali znovu do AHL.

Autor: Kristína Martáková

Zdroj titulnej fotky: instagram/canadiensmtl