Prvá výmena v tejto offseason je na svete!

NHL sa ešte neskončila a už tu máme prvý trejd. Nie však hocijaký. Kluby Columbus, Los Angeles a Philadelphia uskutočnili na začiatok rovno trojitú výmenu.

V tejto sezóne došlo k zmene pravidlám pri výmenách medzi tímami. Tímy, ktoré už vypadli z playoff, majú možnosť medzi sebou robiť výmeny aj napriek tomu, že sezóna ešte neskončila.

Zavedenie tohto pravidla sa už podarilo využiť hneď trojici tímov: Columbusu Blue Jackets, LA Kings a Philadelphii Flyers.

Zdroj: Clutchpoints

Blue Jackets v tejto výmene získali obrancu a asistenta kapitána Philadelphie Ivana Provorova. Ten v minulej sezóne v drese Flyers nazbieral v 82 zápasoch 27 bodov za 6 gólov a 21 asistencií.

“Králi“ z Los Angeles získali krídelníka Haydena Hodgsona, ktorý odohral v tejto sezóne len jeden zápas v NHL za Philadelphiu. Ostatnú časť sezóny strávil na farme, kde nazbieral v 44 zápasoch 8 bodov. Zaujímavosťou pri Hodgsonovi je aj fakt, že v sezóne 2018-19 obliekal dres vtedy extraligovej Detvy.

Ďalšou akvizíciou Kings sa stal Kevin Connauton. 33-ročný obranca strávil minulú sezónu na farme Flyers, kde odohral v základnej časti 63 zápasov. V nich získal 15 bodov za 3 góly a 12 asistencií. V playoff AHL odohral 3 zápasy bez zisku bodov.

Najzaujímavejšie však vyšla z trejdu Philadelphia. Tá získala od Los Angeles ich dvadsiaty druhý draftový výber a výber v druhom kole 2024. Od Columbusu získala podmienený výber v druhom kole 2024.

Z hľadiska hráčov získali “letci“ Seana Walkera, Calvina Petersena a Helge Gransa. Obranca Sean Walker odohral minulú sezónu v drese Kings, kde nazbieral v 70 zápasoch 13 bodov. Helge Grans, draftovaný z 35. miesta v roku 2020, je ďalšou novou akvizíciou u Flyers. Tento 21-ročný švédsky obranca odohral v minulej sezóne na farme Kings 59 zápasov, v ktorých dal 2 góly a na ďalších 7 prihral.

Posledný nový hráč v drese Flyers sa stal aj Calvin Petersen, ktorý sa predstavil aj na posledných majstrovstvách sveta v Tampere a Rige. Klubovú sezónu odohral väčšinou na farme Kings, kde mal v 40 zápasoch úspešnosť zákrokov na úrovni 90,4%. V NHL stihol naskočiť len do 10 zápasov s úspešnosťou zákrokov 86,8%.

Zaujímavou položkou v tejto výmene je aj ponechanie si 30% podielu platu Ivana Provorova vo Philadelphii. Flyers aj napriek tomu uvoľnili približne 4,7 milióna dolárov na platovom strope, čo im môže rozhodne pomôcť pri podpisoch nových hráčov.

Autor: Ján Koštial

Foto: NHL.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *