Roky neúspechu sú konečne preč! Jack Eichel po prvýkrát vo svojej kariére zažije účasť v playoff

V noci z 30. na 31. marca sa odohral zápas medzi Nashvillom Predators a Pittsburghom Penguins. Nashville tento zápas neutiahol do úspešného konca a tak zariadili Vegasu Golden Knights istý postup do playoff. V prípade tohto tímu z Nevady nejde o niečo neobyčajné, keďže do playoff sa dostali 5-krát z celkových šiestich sezón, no predsa len sa tu nacháza jedno veľmi zvučné meno, ktorému sa doslova splnil sen.

Jack Eichel, draftová dvojka z roku 2015, si po prvýkrát vo svojej zahrá v playoff a hoci to môže znieť šialene, aby hráč čakal 7 sezón na boje o najvzácnejšiu hokejovú trofej, ale aj takéto príbehy život píše. Draftovaný bol totiž Buffalom Sabres, ktoré v tých rokoch, obliehalo spodné priečky ligy. Ich situácia sa nezlepšila ani s príchodom americkej superhviezdy a rok čo rok šli z prestavby do prestavby. Nervy začali naberať na obrátkach a kritike sa nevyhol ani sám Eichel.

V sezóne 2020/2021 sa situácia vyostrila natoľko, že si hráč konečne požiadal o trade do tímu, ktorý by mal ambície na tie najvyššie priečky. Mnoho tímov javilo o tohto centra veľký záujem a záverečný verdikt padol na Vegas v ktorom pôsobí už svoju druhú sezónu.

Prehry vás poznačia. Ale vy nechcete prehrávať, chcete byť na opačnej strane mince. Proste robíte čokoľvek pre úspech.

Jack Eichel na otázku aké sú jeho pocity z toho, že si zahrá svoje prvé kariérne playoff.
Zdroj: Ethan Miller (Getty Images)

Túto sezónu sa Eichel opäť vrátil na svoj elitný level, kedy na svoje konto pripísal 65 bodov (27 gólov + 38 asistencií) v 66 odohraných zápasov. Aktuálne má za sebou aj šnúru ôsmich zápasov v ktorých získal minimálne bod. Napriek značne vynechanej časti zápasov ktoré neodohral kvôli zraneniu, je stále najproduktívnejším hráčom Vegasu Golden Knights. Ak si teda udrží svoju formu, môžeme očakávať výborné štatistiky aj v playoff, kde si Rytieri pravdepodobne zahrajú proti Winnipegu Jets alebo Calgary Flames.

Autor: Matúš Gordiak

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *