Rozbehnutý Anaheim hlási pozitívnu správu! Sezónny debut čaká na Alexa Killorna.

Anaheim si po dlhej dobe užíva pozitívnu šnúru víťazstiev, no viac ako nazbierané body môže perspektívny tím tešiť ujatie ich prospektov v najlepšej hokejovej lige sveta, ktorí nechali v tieni aj nevýrazný štart hviezdy Trevora Zegrasa. Za zmienku stojí napríklad stále len 19-ročný ľavý obranca Pavel Mintyukov, ktorý dostal šancu hneď z OHL, narozdiel od Zellwegera, ktorý si na seniorský hokej zvyká na farme v San Diegu. Pavel zatiaľ dôveru trénera Cronina spláca veľmi dobre, za 10 duelov má na konte 7 kanadských bodov (1+6), tiež 4 plusové body a celkovo jeho hra je zatiaľ na veľmi vysokej úrovni.

Po novom však môže tešiť Grega Cronina aj očakávaný sezónny debut veľkej akvizície cez free agency- Alexa Killorna. Skúsený, už 34-ročný dvojnásobný víťaz Stanley Cupu sa zranil ešte v príprave. Killorn podpísal štedrý kontrakt s Anaheimom 1. júla, po tom ako 11 sezón strávil v drese Tampy Bay. Začiatok jeho štvorročného kontraktu ale nie je ideálny, keď si v príprave proti San José zlomil prst a doba rekonvalescencie bola určená na 4 až 6 týždňov. Teraz vyzerá byť Killorn pripravený na sezónny debut, keď trénoval po boku ofenzívnych stálic Anaheimu – Adama Henriqueho a Jakoba Silfverberga.

Anaheim odohrá zápas v noci z nedele na pondelok, keď o druhej hodine rannej vyzvú úradujúceho víťaza Stanley Cupu z Las Vegas. Anaheim má za sebou vydarený road trip, keď vyhrali 4 hosťujúce zápasy v rade a túto formu napokon potvrdili aj v poslednom zápase, keď v Honda Center po predĺžení porazili Arizonu Coyotes pomerom 4:3 pre domáci celok.

zdroj titulnej fotky: tsn.ca

autor článku: Štefan Špak

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *