Ryan Johansen sa sťahuje do Colorada Avalanche

Horúca novinka už stihla obehnúť ligu! Dlhoročný hráč Nashvillu sa sťahuje do severnejšej časti Ameriky, do Denveru. O prvom trade Barryho Trotza informoval hokejový insider Frank Seravalli.

Predátori z mesta hudby si ponechajú Johansenov plat na následujúce 2 roky v hodnote 4 miliónov dolárov ročne.

Na druhú stranu poputujú práva na Alexa Galchenyuka. Ak ho nepodpíšu v priebehu tohto týždňa, stane sa voľným hráčom a následne o jeho práva prídu.

K výmene sa vyjardil sám Barry Trotz

V mene organizácie Predators sa chceme poďakovať Ryanovi za jeho prínos pre náš tím a komunitu za posledných viac ako sedem rokov. Od svojho príchodu v januári 2016 zohral veľkú úlohu v úspechoch našho tímu, dotiahol nás do finále Stanley Cupu v 2017, vyhral Prezidentskú trofej 2018, vzájomné tituly v Centrálnej divízii v rokoch 2018 a 2019 a niekoľko posezónnych vystúpení. Ryan tiež venoval značné množstvo času Predators Foundation a pomohol nám rozvíjať hru v Middle Tennessee, vrátane jeho práce s mládežníckym hokejom v našej komunite. Ryanovi prajeme všetko najlepšie v Colorade.“

Zdroj: NHL.com

V priebehu ôsmich rokoch, Kanadský center odohral za dres Nashvillu 533 zápasov pričom strelil 110 gólov a 252 asistencií. So svojimi 362 bodmi sa radí k celkovému šiestemu miestu v rebríčku najproduktívnejších hráčov Predators.

Zdroj: The Athletic

Autor: Matúš Gordiak

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *