Neuveriteľné štatistiky tých najlepších hráčov!

Každý hokejový fanúšik začal fandiť svojmu obľúbenému tímu na základe nejakého hráča ktorý vynikal medzi všetkými. Akýkoľvek hráč musel vyniknúť svojou rýchlosťou, streľbou, hokejovým IQ alebo svojou neuveriteľnou akrobatickosťou. Tí najlepší z najlepších dokázali robiť na ľade hotové zázraky – a nikto ich nedokázal zastaviť. V dnešnom článku načneme hŕstkou tých najúžasnejších hráčov a ich brutálne štatistiky ktoré stihli počas svojej kariéry vytvoriť.

Gólové šialenstvo Alexa Ovechkina

Alex Ovechkin patrí nepochybne medzi najlepších hráčov, aký kedy hrali tento šport. Za zmienku stačí len povedať, že mu chýba presne 72 gólov na to, aby sa stal historicky najlepším strelcom NHL všetkých čias. Jeho kanonierska fazóna stále pokračuje, no tie najlepšie roky má už predsa len za sebou. V sezóne 2014/2015 sa ale postaral o gólové šialenstvo, kedy na prelome roka odohral 30 zápasov, kde získal 39 bodov za 12 asistencií a neuveriteľných 27 gólov.

Ruský sniper zakončil sezónu s 81 bodmi v 81 zápasoch za 53 gólov a 28 asistencií. Za jeho markantnú ofenzívu bol odmenený ziskom Rocket Richard Trophy. Jeho tím však tak dobre na tom nebol, nakoľko aj po skvelej sezóne padli v druhom kole playoffs. V súboji proti New Yorku Rangers ťahali za kratší koniec a podľahli im v siedmych zápasoch.

Zlaté ručičky Patricka Kanea

Radí sa k najlepším americkým hokejistom a je na to aj dobrý dôvod. Tretí najlepší Američan v celkovom bodovaní, 3 Stanleyho poháre, nespočetné množstvo individuálnych ocenení, no najmä legenda Chicaga Blackhawks kde prežil svoje najlepšie roky. Medzi mnohými fanúšikmi a ale aj hokejovými laikmi sa zapísala Patrickova sezóna 2018/2019. V nej, na prelome medzi 24. decembrom 2018 a 27. februárom 2019, zaznamenal úctyhodných 50 bodov, za 23 gólov a 27 asistencií, iba v priebehu 25 zápasov.

Sezóna 2018/2019 bola pre Americkú legendu štatisticky tá najlepšia. Za 81 zápasov nastrieľal 44 gólov a vyslal 66 asistencií. So 110 bodmi skončil v bodovaní na treťom mieste, za Connorom McDavidom a Nikitou Kucherovom. V rovnakej sezóne sa však jeho tím nedostal medzi najlepšiu šestnástku tímov v boji, o Stanley Cup.

Spanilá jazda Jonathana Quicka

Písal sa rok 2012 a Los Angeles Kings boli na misií dostať sa do playoff. Králi z Kalifornie sa nakoniec do playoff aj dostali, no vchádzali doň z posledného možného miesta. Nikto ich teda nepokladal za favorita. Opak bol však pravdou a Kings sa postarali o jednu z najväčších senzácií v histórií NHL. Vo finále zdolali Dieblov z New Jersey v šiestich zápasoch. Cenu za najužitočnejšieho hráča playoff získal americký brankár Jonathan Quick. V dvadsiatich zápasoch si pripísal šialených .946% úspešnosť, 16 výhier a 3 čisté kontá.

Po prvom Stanley Cupe z roku 2012 sa konali presnejšie ešte dve spanilé jazdy. Jedna v roku 2014 a tá druhá v roku 2023. Tá posledná však už nebola s Los Angeles Kings ale s Vegasom Golden Knights. Rovnako tak ako tento atletický gólman pôsobil ako brankárska jednotka v sezónach 2012 a 2014, v tej poslednej sezóne zastával pozíciu náhradníka.

Zdroje: Sportsnet (1), Nick Wass / AP Images (2), Fox News (3), NHL.com (4)

Autor: Matúš Gordiak

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *