S kým podpíše Tomáš Tatar novú zmluvu ?

Najlepší slovenský hokejista minulej sezóny si od otvorenia trhu s voľnými hráčmi hľadá nový klub. Od začiatku patril medzi najlepších hráčov bez zmluvy a záujem prejavilo už niekoľko klubov, kde je teda problém?

V zámorských médiach sa v súvislosti s Tatarom spomínali Chicago Blackhawks, Anaheim Ducks a po nedávnej výmene Erika Karlssona aj Pitsburgh Penguins. Slovenský útočník taktiež komunikoval so svojím bývalým zamestnávateľom New Jersey Devils, momentálne to však vyzerá na presun do iného klubu.

„Nie je vylúčený, ale medzi mužstvami, s ktorými sa rozprávam, New Jersey nie je,“

povedal o návrate do New Jersey Tomáš Tatar v rozhovore pre sportnet.sk

Problémom pri podpise mohlo byť aj to, že na začiatku chcel kontrakt minimálne na 2 roky, nakoniec to však s najväčšou pravdepodobnosťou bude jednoročná zmluva.

Tomáš sa pri rozhodovaní pozerá hlavne na ambície tímu, predsa len má už 32 rokov a rád by získal Stanley Cup, čo sa mu doteraz ešte nepodarilo. Zo spomínaných klubov bude mať najväčšie ambície jednoznačne Pittsburgh Penguins.

Okrem držiteľa Norrisovej trofeje Erika Karlssona v Pittsburghu pôsobí aj legendárny Sidney Crosby a Evgeni Malkin. Organizácia sa snaží zostaviť čo najsilnejší tím a s Crosbym a Malkinom by chceli ešte raz získať Stanley Cup.

„Snažím sa vybrať mužstvo, ktoré má šancu pomýšľať na víťazstvo. Je to však ťažké povedať. V NHL je čiara medzi úspechom a neúspechom veľmi tenká,“

priblížil svoje rozhodovanie Tomáš Tatar pre sportnet.sk

Pre Tatara bude následujúca sezóna NHL už trinásta v poradí. Celkovo odohral v najlepšej súťaži sveta 835 zápasov so ziskom 468 kanadských bodov. Vážnejšie zranenie v kariére nemal a hokej ho baví, takže tieto štatistiky určite ešte navýši, bohužial zatiaľ nevieme v akom klube.

Autor: Alex Höger

Titulná foto: pucksandpitchforks.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *